OPPO pokaże smartfon z 10-krotnym zoomem optycznym w aparacie? Dowiemy się 16 stycznia

OPPO pokaże smartfon z 10‑krotnym zoomem optycznym w aparacie? Dowiemy się 16 stycznia

Oppo może pokazać aparat z 10-krotnym zoomem (depositphotos)
Oppo może pokazać aparat z 10-krotnym zoomem (depositphotos)
Oskar Ziomek
14.01.2019 20:04

Chiński producent smartfonów OPPO po raz kolejny może zaskoczyć klientów swoją propozycją nowego urządzenia. Jak zwraca uwagę serwis Mashable, wiele wskazuje na to, że lada dzień producent zaprezentuje smartfon z aparatem, który zaoferuje 10-krotny zoom optyczny. Tak sugeruje grafika, która pokazała się na łamach chińskiego serwisu Mydrivers.com. Prezentacja ma się odbyć już 16 stycznia, czyli w najbliższą środę.

Prace nad interesującym aparatem z nietypową implementacją optycznego powiększenia nie są dla OPPO nowością. Producent już wcześniej pochylał się nad rozwiązaniem, które wykorzystuje układ znany z peryskopów, jednak wówczas mówiło się o 5-krotnym optycznym powiększeniu. Jak sugeruje Mashable, ostateczny produkt mógł zostać nie tylko ukończony, ale i udoskonalony, a przez to koniec końców może oferować jeszcze większe przybliżenie bezstratne dla rozdzielczości.

Prezentacja OPPO odbędzie się już 16 stycznia, źródło: Mydrivers.com.
Prezentacja OPPO odbędzie się już 16 stycznia, źródło: Mydrivers.com.

Jeśli przypuszczenia okażą się słuszne, już wkrótce zobaczymy na rynku smartfon, który może okazać się swego rodzaju przełomem w kontekście mobilnej fotografii. Dziesięciokrotny zoom optyczny będzie gratką dla niejednego użytkownika. Warto zwrócić uwagę, że jeśli implementacja nietypowego układu soczewek dojdzie do skutku, będziemy mieli do czynienia z aparatem, którego obiektyw nie wysuwa się podczas przybliżania, do czego jesteśmy przyzwyczajeni na przykład przy korzystaniu ze znakomitej większości kompaktowych aparatów cyfrowych.

OPPO to marka, która stała się znana szerszej publiczności za sprawą zaprezentowanego w ubiegłym roku modelu Find X. Nietypowe podejście do montażu aparatów na wysuwanym mechanicznie fragmencie obudowy pozwoliło okrzyknąć urządzenie mianem pierwszego niemal bezramkowego smartfonu, który rzeczywiście godny jest tego określenia. Jeśli nadchodzące urządzenie – poza imponującym zoomem optycznym – zaoferuje także dobrą jakość zdjęć, może się okazać jedną z najciekawszych propozycji dla entuzjastów mobilnej fotografii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)