1500 zł za router? — TP-LINK ARCHER C5400X

Dzięki uprzejmości szacownej redakcji na okres 3 tygodni dostałem do testowania router TP-LINK ARCHER C5400X. Urządzenie reklamowane jako pierwszy router TP-Linka dla graczy:

  • Czterordzeniowy procesor 1,8GHz 64-bit, 3 procesory pomocnicze i 1GB pamięci RAM zapewniają szybkie i stabilne działanie routera
  • Przyspiesz swoje Wi-Fi - Technologie NitroQAMTM (1024-QAM) oraz 4-Stream zapewniają maksymalne prędkości Wi-Fi we wszystkich pasmach wyższe o 25%.

WPS Office — pakiet biurowy do pracy?

Początkowo ten wpis miał być o innym rozwiązaniu - Dokumentach Googla. Jednak sporo osób chwali WPS Office i poleca go zamiast MS Offica, twierdząc przy okazji, iż jest dużo lepszy niż LO.

Przyznaję, iż wcześniej miałem kilka prób z tym pakietem, ale ówczesne problemy z językiem polskim trochę mnie zniechęciły. W końcu na poważnie zabrałem się za test.

Licencja

Mamy 3 wersje oprogramowania Free, Premium i Professional.

W skrócie w darmowa (FREE

Pocketbook Touch HD 2 — czytnik idealny?

We wcześniejszym wpisie opisałem dlaczego wybrałem Pocketbook Touch HD 2, a dziś pora na recenzję urządzenia.

Od czasu, gdy rozpakowałem czytnik minął miesiąc. W tym czasie zaliczyłem na nim dwie (już trzy) książki w formacie epub, jeden plik pdf, kilka sesji z Sudoku :), trochę testowałem oprogramowanie i inne formaty (doc, pdf, mobi) oraz jedno ładowanie.

E ink — wybór dla uzależnionych od czytania

Z czego wybrać?

Jako że jestem nieco uzależniony od książek, to sporo czytam. Niestety przez warunki lokalowe i finansowe nie mogę w pełni zaszaleć w tej kwestii.

Z biblioteką też nie bardzo, bo jak już człowiek wpadnie w wir jakiejś serii, to chce ją czytać od razu, a nie czekać, aż ktoś odda książkę, albo biblioteka zakupi egzemplarz.

Dla takich ludzi idealnym rozwiązaniem jest czytnik z E Ink-iem. Do tej pory przez ponad 3 lata korzystałem z 

YEPO 737S — 13 cali wprost od chińczyka

Tak się złożyło, że stałem się “szczęśliwym” posiadaczem 13 calowego laptopa marki YEPO 737S :P o zawrotnej wartości 800 zł

Co dostaniemy za 800 zł z Chin?

Microsoft Windows 10 OSIntel Cherry Trail Z8350 Quad Core 1.44GHz, up to 1.92GHz13.3 inch FHD Screen with 1920 x 1080 Resolution4GB DDR3L RAM128GB eMMC Storage Capacity0.3MP front cameraBluetooth 4.0Wi-Fi ( 802.11b/g/n )

Duży kalkulator?

UPC - duży może więcej?

Ponieważ umowa z dotychczasowym dostawcą internetu zbliżała się do końca postanowiłem rozejrzeć się za czymś lepszym.

Ostatecznie wybór padł, co nie będzie wielkim zaskoczeniem, na UPC. Chociaż miałem pewne obawy, raz że mają kiepskie modemy, a dwa jeśli wszystko chodzi to naprawdę fajna opcja, ale już przy jakiś większych problemach zaczynają się schody.

Nie oglądam tv, telefonów stacjonarnych nie używam, więc zależało mi tylko na internecie. Stanąłem więc przed wyborem pakietu.

Mały może wiele? Nuc w biznesie

dobreprogramy.pl i Intel postawili przede mną trudne zadanie sprawdzić NUCa w zastosowaniu biznesowych.

I szczerze mówiąc poległem. Nie bardzo widzę miejsce takiego urządzenia w małym biznesie.

Na spokojnie przeanalizowałem do czego używam komputerów i możliwość użycia w ich miejsce naszego testowego urządzenia.

Praca biurowa

Na takim sprzęcie w typowym zastosowaniu biurowym praca to poezja. Pakiety biurowe zarówno MO i LO otwierają się błyskawicznie i działają bez problemu. Ale przecież na gorszym sprzęcie jest podobnie.

61 cali od Epsona

Drugiego dnia Hot Zlotu tradycyjnie rozlosowano wśród uczestników nagrody. Jak zawsze każdy wygrywał, niektórzy drukarki, inni tablety graficzne, dyski SSD itd. Dlatego nie zdziwiłem się zbyt mocno, gdy okazało się, że wygrałem 61 calowe Ręczne Urządzenie Wielofunkcyjne Epsona (w skrócie RUW :) w kolorze niebieskim.

Troszkę danych technicznych:

Wymiary:

135 x 68 (z dokładnością do 2-3 cm) - uzyskane za pomocą super nowoczesnego urządzenia pomiarowego