OS X Mountain Lion ma status Golden Master, premiera 25 lipca?

OS X Mountain Lion ma status Golden Master, premiera 25 lipca?

10.07.2012 13:37, aktualizacja: 10.07.2012 14:02

Jedni czekają na Windowsa 8, inni nie mogą doczekać się OS X 10.8 „Mountain Lion”. Właściciele komputerów z jabłuszkiem mogą już powoli szykować się do aktualizacji, gdyż system uzyskał status Golden Master.

Status Golden Master oznacza, że system jest gotów do produkcji masowej. Na razie dostęp do tej wersji systemu mają jedynie zarejestrowani deweloperzy, ale Apple jest prawie gotów do wystawienia systemu w sklepach, jeśli oczywiście społeczność deweloperów nie znajdzie w systemie błędów. Podczas tegorocznego WWDC Apple nie zdradził, kiedy ma zamiar udostępnić komercyjnie najnowszą wersję OS X, jednak wszystko wskazuje na to, że może to mieć miejsce już 25 lipca. Na 24 lipca Apple zaplanował spotkanie z inwestorami, na którym zaprezentuje wyniki finansowe i jest to dobry dzień aby zakończyć panowanie obecnego króla dżungli — Liona.

A czy Maki są popularne? Firma Asymco twierdzi, że tak. Kiedy firma Apple rozpoczęła działalność w 1984 roku, na jednego Maka sprzedawało się 6 sztuk IBM PC. Ta liczba rosła aż do 2004 roku, kiedy na jednego Maka sprzedawało się aż 56 maszyn z Windowsem. Jednak komputery z jabłkiem pną się do góry. Obecnie na jednego sprzedanego Maka przypada już mniej niż 20 pecetów. Taki rozkład sił miał miejsce ostatnio w momencie premiery Windowsa 95.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)