Oszustwo na ING. Przestępcy stworzyli fałszywą stronę logowania

Oszustwo na ING. Przestępcy stworzyli fałszywą stronę logowania

Oszuści czekają na nasz błąd
Oszuści czekają na nasz błąd
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Kaitlyn Baker
Karolina Modzelewska
29.09.2021 17:40

Cyberprzestępcy znowu uderzają w klientów banków. Tym razem podrobili stronę ING, o czym informuje CSIRT KNF. To kolejny sposób na wyłudzenie danych logowania do bankowości internetowej i przejęcie środków zgromadzonych na koncie.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) zamieścił na swoim Twitterze ostrzeżenie przez kolejnym internetowym oszustwem. Jak możemy przeczytać w opublikowanym wpisie: "oszuści przygotowali fałszywą stronę @ING__Polska, która wyłudza dane do logowania. Nie dajcie się oszukać! Przed wprowadzeniem hasła zawsze dokładnie weryfikujcie adres strony, na której się znajdujecie".

Kolejne "oszustwo na ING"

Incydent został zauważony przez Threat Labs. Firma zajmująca się wczesnym wykrywaniem zagrożeń cybernetycznych podała nawet stronę, która udaje witrynę ING. Jej adres jest następujący: hxxps://inq-login.com/. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma on nic wspólnego z oficjalną stroną banku. Przestępcy liczą jednak, że nieuwaga i pośpiech sprawią, że logujący się nie zwrócą na to uwagi. Zwłaszcza że podrobiona witryna do złudzenia przypomina stronę logowania do ING.

Samo kliknięcie w podrobiony adres nie jest żadnym zagrożeniem. Jednak podanie hasła oraz loginu do bankowości internetowej daje dostęp do nich oszustom, którzy bez problemu mogą przejąć nasze oszczędności. Co zrobić, jeśli już do tego doszło i zalogowaliśmy się przy pomocy fałszywej strony internetowej? Należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem i poinformować go o incydencie, a następnie postępować zgodnie z uzyskanymi instrukcjami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)