Otwarty film animowany w MyPaincie zabiera nas do krainy Kebraczo

Otwarty film animowany w MyPaincie zabiera nas do krainy Kebraczo

02.03.2012 14:13

Jakiś czas temu wspominałam o projekcie otwartego filmu „Viaje a la tierra del Quebracho” (Podróż do krainy Kebraczo). Dzieło jest o tyle szczególne, że specjalnie na jego potrzeby stworzona została modyfikacja programu do malowania — MyPainta. Film został już ukończony i można oglądać efekt pracy w MyPaincie. Warto zaznaczyć, że film był gotowy w grudniu, ale ścieżka dźwiękowa wymagała poprawek. Poniżej znajduje się ostateczna wersja.

Film został zbudowany z namalowanych przez artystów farbami akrylowymi obrazów, na które zostały nałożone ręcznie narysowane w MyPaincie animacje. Deweloperzy MyPainta wyrazili zainteresowanie wykorzystaniem niektórych bibliotek stworzonych na potrzeby filmu w głównej gałęzi rozwojowej programu.

Poza MyPaintem podczas tworzenia filmu wykorzystano również Blendera. W tworzeniu „Podróży do krainy Kebraczo” pomagał ten sam zespół, który tworzył inny otwarty film — Sintel. Tła zostały połączone z użyciem Hugina. Wszystkie materiały wykorzystane w filmie dostępne są na zasadach Creative Commons.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)