WindowsNarzędziaNarzędzia dyskowe i plikoweOW Shredder
OW Shredder ikona

OW Shredder6.45 Build 872

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

OW Shredder jest rozbudowanym narzędziem przeznaczonym do trwałego usuwania plików z dysku twardego, pozwalające również na pełne wymazanie śladów i zawartości dysku, a tym samym upewnienie się, że żadne dane nie trafią w niepowołane ręce np. po sprzedaży komputera.

Program jest dostępny za darmo i nie wymaga instalacji - wystarczy wypakować pobrane archiwum ZIP i uruchomić aplikację. Agresywny, czarno-czerwony interfejs niejako podświadomie sprawia, że wiemy, iż należy ostrożnie podchodzić do części funkcji aplikacji. Przede wszystkim OW Shredder umożliwia kasowanie danych w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie, nawet przez specjalistyczne aplikacje. W tym celu program stosuje kilka różnych algorytmów nadpisujących wskazane pliki i foldery. Same dane do skasowania możemy albo klasycznie wskazać przez interfejs aplikacji albo metodą "przeciągnij i upuść" przeciągnąć je do odpowiedniego miejsca w samym oknie programu.

Poza kasowaniem pojedynczych danych OW Shredder umożliwia również wymazywanie zawartości całych partycji i dysków twardych, kasowanie śladów użytkownika (przydatne przy planowanej odsprzedaży dysku lub komputera), analizę dysku pod kątem zawartości i nagromadzenia danych, wyświetlanie statystyk, a nawet odblokowywanie plików zajmowanych przez inny proces lub aplikację.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.85 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań1 754
Data aktualizacji12 lut 2019
Rozmiar pliku1.07 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
OW Shredder ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)