Paint.NET jeszcze nigdy nie renderował tak szybko

Paint.NET jeszcze nigdy nie renderował tak szybko

Paint.NET 4.1.5 wydany
Paint.NET 4.1.5 wydany
06.12.2018 11:32, aktualizacja: 06.12.2018 15:20

Dostępna jest już wersja 4.1.5 świetnego, darmowego programu do edycji grafiki rastrowej – Paint.NET. Aktualizacja nie przynosi nowych funkcji, ale znacząco poprawia wydajność i stabilność programu. Poprawionych zostało też kilka znanych błędów.

Nowy Paint.NET najwięcej wnosi na polu wydajności na komputerach z nowszymi procesorami. Część silnika renderującego grafikę została zoptymalizowana i może korzystać z zestawów instrukcji SSE2, SSSE3 i AVX2. Zależnie od modelu procesora, stopnia powiększenia i kilku innych czynników, możemy spodziewać się poprawy prędkości renderowania między 10 i 50 proc.

Zoptymalizowane zostało także działanie narzędzia obracania obrazu. Czynność ta powinna być wykonywana niemal błyskawicznie. Ponadto drobne zmiany w kodzie powinny zagwarantować nam szybsze działanie wtyczek efektów.

Paint.NET 4.1.5
Paint.NET 4.1.5

Protokół wysyłania obrazów od razu do programu Paint.NET, czyli paintdotnet://, działa już w wersji klasycznej programu (instalowanej samodzielnie, a nie z Windows Store), a ponadto poradzi sobie ze ścieżkami zawierającymi spacje. Wersja z Windows Store nie będzie już kończyć pracy, jeśli użytkownicy będą mieć inne zestawy fontów na różnych kontach. Na liście poprawionych błędów znajdziemy także problem ze skrótami klawiszowymi menu Dostosowania kolorów. Szachownica, używana do wskazywania przezroczystych fragmentów obrazu, prawidłowo skaluje się razem z DPI obrazu i ekranu. Rozwiązany został też problem z wystąpującym niekiedy wyjątkiem SEHException/AccessViolationException przy korzystaniu z Direct2D oraz z IndirectUI przy korzystaniu z wtyczki Level Horizon.

Najnowszą wersję programu Paint.NET znajdziecie w naszej bazie programów, w dziale Grafika → Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Jeśli korzystacie z wersji programu ze sklepu Windows Store, nowa wersja powinna pojawić się automatycznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)