Paint.NET Paint.NET 4.1.6

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Paint.NET to program do obróbki grafiki rastrowej stworzony przez grupę studentów z Washington State University.

Program może z powodzeniem pełnić rolę zamiennika dołączanego do systemu Windows operacyjnego programu graficznego, ale sprawdzi się również w rękach bardziej wymagających użytkowników. Paint.NET posiada wiele cech typowych dla drogich komercyjnych programów, jak nieograniczona historia wykonywanych operacji, efekty specjalne, nowoczesny interfejs użytkownika czy praca nad grafiką z wykorzystaniem warstw.

Ambicją twórców jest dodanie jak największej liczby funkcji znanych z profesjonalnych pakietów graficznych i rozpowszechnianie programu za darmo. Jak podkreślają autorzy, są otwarci na wszelkie komentarze i sugestie, jeśli więc program ten komuś szczególnie się spodoba, warto czasami zajrzeć na forum. Tam też można znaleźć instrukcje i wtyczki do programu.

Uwaga!

  • Do poprawnego działania programu potrzebny jest pakiet Microsoft .NET Framework 4.5 do pobrania w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Interfejs, narzędzia, prostota obsługi
Wymaga instalacji .NET Framework
ocena użytkownika
20.08.2017 13:42 • Recenzja do wersji 4.0.17

Do podstawowych i szybkich zadań - program idealny. I darmowy. Obsługuje warstwy, pozwala na zarządzanie przezroczystością, posiada kluczowe narzędzia (np. różdżka, lasso, color-picker, kształty, gradienty, itd.), ma wbudowane podstawowe narzędzia i filtry graficzne umożliwiające przyzwoitą obróbkę zdjęć. Funkcjonalność (efekty, zarządzanie kolorami itp.) można znacznie zwiększyć dzięki dostępności wtyczek tworzonych przez społeczność (patrz: oficjalne forum programu). Używam równolegle z GIMPem, bo czasem oba programy dobrze się uzupełniają (np. w Paint.NET jest według mnie lepiej rozwiązane rysowanie kształtów, a kilka filtrów działa skuteczniej niż w GIMP).

Operuje na warstwach, prosty, intuicyjny interfejs
Działa tylko pod Windows, a szkoda
ocena użytkownika
22.05.2017 21:20 • Recenzja do wersji 4.0.16

Niedawno "bawiłem się" grafiką komputerową i potrzebowałem programu, który obsługiwałby warstwy i był na tyle prosty, by wygodnie się z niego korzystało. Ważne było też, aby możliwa była szybka edycja bez wyciągania zaawansowanych narzędzi. Tak oto natknąłem się na ten program. Paint.NET łączy prostotę rysowania jaką znamy ze zwykłego, Windowsowego Painta, rozszerzając jego możliwości. Najlepiej sprawuje się do szybkich poprawek. To taki mały program, który powinieneś mieć w swoim niezbędniku :)