PaintShop Pro X5 — kompatybilny z Windows 8 i zrobi HDR „na skróty”

PaintShop Pro X5 — kompatybilny z Windows 8 i zrobi HDR „na skróty”

05.09.2012 15:03, aktualizacja: 05.09.2012 15:26

Firma Corel poinformowała dziś o wydaniu wersji X5 programu do obrobki grafiki rastrowej i zdjęć — PaintShop Pro. Najnowsza wersja jest przystosowana do pracy na systemie Windows 8, ale to oczywiście nie jedyna nowość.

W tej wersji programu PaintShop Pro najliczniejsze są udoskonalenia kierowane do fotografów. Zgodnie z obecną modą w programie znalazły się filtry umożliwiające stylizację zdjęć w klimatach retro. Możliwość tworzenia obrazów HDR została poszerzona o narzędzie umożliwiające wykonanie takiej pracy „na skróty” — z jednego tylko pliku RAW wywołanego na 3 sposoby z różnymi parametrami ekspozycji. Ponadto dodano możliwość symulacji filtrów fotograficznych z użyciem półprzezroczystych gradientów i paletę efektów natychmiastowych gotowych do użycia z możliwością tworzenia własnych.

Introduction: photo editing with PaintShop Pro

Na liście nowości znalazły się również usprawnienia na polu integracji z serwisami społecznościowymi, na przykład rozpoznawanie osób na zdjęciach i możliwość przypisania zdjęciom współrzędnych geograficznych. Ciekawostką jest funkcja Udostępnij moją wycieczkę, która tworzy pokaz slajdów z odnośnikami do interaktywnej mapy. Wiele znanych już narzędzi, jak tekst, style warstw, pędzel malarski czy tworzenie obrazów HDR zostało poprawionych.

30-dniową wersje próbną programu PaintShop Pro X5 można już pobrać z naszego portalu. Sugerowana cena detaliczna wynosi 69,99 euro (aktualizację z X3 i X4 można kupić za 49,99 euro), można będzie również kupić pakiet PaintShop Pro X5 Ultimate (program + zestaw ciekawych doatków) za 89,99 euro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)