PaintSupreme 1.5 z pełną integracją efektów IFX-Supreme

PaintSupreme 1.5 z pełną integracją efektów IFX‑Supreme

Kuba Pawlak
03.01.2013 11:46

Firma BrainDistrict udostępniła dzisiaj kolejną wersję ciekawego programu PaintSupreme przeznaczonego do obróbki grafiki rastrowej. Jego podstawową zaletą jest możliwość pracy na warstwach i ciekawe narzędzia zaznaczenia.

Interfejs programu został zaprojektowany tak, aby jak najczytelniej prezentować narzędzia i informacje, ale jednocześnie utrzymany jest w konwencji programów do obróbki rastrowej. Możliwość pracy z nieograniczoną liczbą warstw jest ogromną zaletą programu. Warstwy można klonować, grupować i łączyć, brak na razie niestety opcji nakładania warstw (cień, iloczyn, różnica, jaśniejszy kolor itp), więc trzeba zadowolić się możliwością manipulacji kolorem na każdej warstwie osobno oraz możliwością ustawienia przezroczystości każdej warstwy.

Obraz

Narzędzia zaznaczenia to nie tylko elipsa i prostokąt, ale również różdżka i lasso, dzięki którym zaznaczymy obszary według koloru, lub odręcznie. Znajdziemy tu oczywiście również podstawowe narzędzia do malowania (pędzel, próbnik i ołówek), narzędzie tekstowe i kształty wektorowe (wielokąty, krzywe odręczne). Na potrzeby retuszu znajdziemy tu również pędzel klonujący. Wszystkim pędzlom można wybrać kształty, miękkość brzegów i przezroczystość, co przy odrobinie wprawy pozwala całkiem sprawnie rysować w tym programie. Znajdziemy tu również narzędzie do rysowania gradientów, które co prawda obsługuje jedynie na gradienty dwukolorowe, ale bardzo prosto można sterować przezroczystością każdego koloru, a zanim gradient zostanie umieszczony na rysunku, dostępny jest podgląd na żywo, co nie zdarza się często.

PaintSupreme 1.5 przynosi sporo zmian. Użytkownicy mają możliwość pobierania i korzystania z bazy efektów oferowanych przez program IFX-Supreme bezpośrednio w oknie edytora PaintSupreme. Programiści zoptymalizowali działanie narzędzi do rysowania, jak również przełączania się pomiędzy warstwami. Drobne zmiany kosmetyczne można zauważyć również w interfejsie graficznym programu. Poza tym wprowadzono kilka drobnych udoskonaleń i poprawiono kilka mniejszych błędów.

Testową wersję programu PaintSupreme 1.5 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Grafika → Tworzenie i edycja grafiki rastrowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)