Pakiet Kaspersky Internet Security dla Androida debiutuje na polskim rynku

Pakiet Kaspersky Internet Security dla Androida debiutuje na polskim rynku

Pakiet Kaspersky Internet Security dla Androida debiutuje na polskim rynku
Redakcja
09.12.2013 11:29

W związku z tym, że na urządzeniach mobilnych wykonujemy coraz więcej coraz bardziej zaawansowanych operacji, ważne staje się ich bezpieczeństwo. Pół biedy, gdy zgubimy lub skradziony zostanie nam smartfon gdzie zalogowani jesteśmy jedynie do Facebooka, ale co wtedy, gdy mamy tam skonfigurowaną główną skrzynkę pocztową, aplikacje do obsługi chmur internetowych z naszymi danymi, a także inne wrażliwe dane? Liczba ataków na urządzenia mobilne rośnie z roku na rok, nic więc dziwnego w tym, że na wzór najpopularniejszego systemu na desktop, także i na Androida powstają kolejne aplikacje do ochrony. Właśnie debiutuje polska odsłona Kaspersky Internet Security. Pakietu bardzo popularnego i cenionego na komputerach PC, tym razem zawitała także na tablety i smartfony.

Obraz

Pakiet zapewnia wszystkie najważniejsze funkcje ochronne. Jego głównym składnikiem jest moduł antywirusowy, który chroni użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem. Umożliwia on wykonanie ręcznego skanowania w trzech różnych trybach: szybkim, gdzie sprawdzane są tylko zainstalowane aplikacje; pełnym, który sprawdza z kolei wszystkie pliki znajdujące się w pamięci urządzenia, a także skanowanie konkretnego folderu. Antywirus działa ponadto automatycznie i skanuje nowe aplikacje zaraz po ich zainstalowaniu. Wykrywa on adware, auto-dialery i inne zagrożenia tego typu, korzysta również z możliwości chmury obliczeniowej firmy Kaspersky.

Wykryte zagrożenia znajdują się w kwarantannie, do której użytkownik ma bezpośredni dostęp i w razie fałszywego alarmu może je z niej przywrócić. Warto także wspomnieć o ochronie podczas przeglądania stron internetowych. Moduł ten integruje się z przeglądarką androida oraz Google Chrome i skanuje przeglądane witryny w poszukiwaniu zagrożeń. Chroni także przed witrynami phishingowymi. Dzięki modułowi filtrowania połączeń możliwe jest z kolei blokowanie niechcianych połączeń telefonicznych i wiadomości SMS od wybranych numerów i kontaktów. Dodatkowy moduł ochrony prywatności umożliwia użytkownikowi ukrycie niektórych wrażliwych danych takich jak informacje o połączeniach, kontakty czy też wiadomości SMS.

Obraz

Pakiet zawiera również funkcję Anti-Theft, po której aktywacji (wymagane konto Kaspersky) możliwe jest zdalne lokalizowanie oraz blokowanie urządzenia za pośrednictwem odpowiedniej strony internetowej. Pakiet wymaga wykupienia odpowiedniej subskrypcji, dostępny jest darmowy okres próbny trwający miesiąc. Po jego zakończeniu Pakiet nie będzie działał automatycznie, lecz ręczne skanowanie nadal będzie możliwe. Aplikację znajdziecie już w bazie naszego portalu. Dostępna jest ona dla urządzeń z systemem Android 2.3 lub nowszym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)