Paleta kolorów dla Windows 8 i dlaczego IE10 będzie szybki?

Paleta kolorów dla Windows 8 i dlaczego IE10 będzie szybki?

14.06.2012 12:22, aktualizacja: 14.06.2012 14:16

Ponieważ Internet Explorer 10 będzie miał szczególną pozycję wśród przeglądarek dla Windowsa 8, programiści z Microsoftu robią co mogą, aby przygotować ją jak najlepiej. Na blogu poświęconemu przeglądarce pojawił się interesujący wpis, który szczegółowo wyjaśnia jak został przyspieszony silnik JavaScript w IE10 — Chakra. Warto zwrócić uwagę na to, że ten sam silnik HTML5 i JavaScript będzie odpowiedzialny za przetwarzanie stron internetowych i niektórych aplikacji Metro, jeśli deweloperzy wybiorą akurat te technologie.

Subiektywna szybkość przeglądarki zależy od kilku czynników — na prostych stronach, jak blogi czy Wikipedia liczy się przede wszystkim czas ładowania i renderowania, złożone aplikacje webowe (Office 365) polegają na wydajności operacji DOM, przetwarzaniu CSS i zarządzaniu pamięcią, zaś dla gier najważniejsze jest szybkie renderowanie i dobry garbage collector. Chakra jednak nie była zmieniana aby pobić konkurencję w testach — została przystosowana do pracy z realnymi aplikacjami webowymi, jak Office 365, Cut the Rope czy Angry Birds. Strony miały kilka cech wspólnych: często korzystały z kombinacji <canvas> i elementów DOM, większość kodu była napisana obiektowo lub korzystała z napisanych tak bibliotek, popularne są krótkie funkcje, polimorfizm, operacje zmiennoprzecinkowe i mnóstwo operacji zapisu i odczytu. Microsoft skupił się na poprawie tych właśnie aspektów przeglądarki oraz na garbage collectorze i lepszej alokacji pamięci. Testy praktyczne, przeprowadzone na aplikacjach webowych dały pozytywne wyniki.

Na koniec kilka słów o szatach graficznych, w których zobaczymy Windows 8. Według WinUnleaked (oraz NeoWin, gdzie nie trzeba się logować aby obejrzeć zrzuty ekranu) zgodnie z oczekiwaniami pożegnamy się z przestrzennym, transparentnym Aero Glass. Ramki okien będą płaskie, trochę w stylu Metro, ale będą mogły mieć inny kolor, niż pasek zadań. Domyślne kolory są bardzo pastelowe i radosne. Można oczywiście wybrać dla nich nasycenie lub stworzyć własne, podobnie jak w poprzednich wersjach Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)