Pan Spinacz z Office'a 97 trafił do Microsoft Teams. Niestety – tylko na chwilę

Pan Spinacz z Office'a 97 trafił do Microsoft Teams. Niestety – tylko na chwilę

Spinacz z Microsoft Office 2000, fot. Kamil J. Dudek
Spinacz z Microsoft Office 2000, fot. Kamil J. Dudek
Oskar Ziomek
22.03.2019 21:23

Użytkownicy Windowsa pamiętający starsze wersje pakietu biurowego Office i towarzyszącego im asystenta pod postacią spinacza do papieru, mogli niedawno poczuć, że historia zatoczyła koło. Jak zwraca uwagę serwis The Verge, na oficjalnym koncie Microsoftu w serwisie GitHub pojawiła się paczka z naklejkami do komunikatora Microsoft Teams o nazwie "Clippy!".

Wewnątrz znajdowało się kilka naklejek ze wspominanym Panem Spinaczem, w odświeżonej graficznie wersji – w formie animacji. Całość można było pobrać i wgrać do aplikacji Teams, aby następnie wykorzystywać w czasie rozmów. Niestety, czas przeszły nie jest przypadkowy. Paczka była dostępna tylko przez pewien czas, bo ostatecznie została z serwisu usunięta zaledwie po jednym dniu.

Animowane naklejki ze spinaczem w Microsoft Teams, źródło: MS Teams, UserVoice.
Animowane naklejki ze spinaczem w Microsoft Teams, źródło: MS Teams, UserVoice.

Serwisowi The Verge udało się w tej kwestii uzyskać oświadczenie Microsoftu. Wynika z niego jedynie, że naklejki ze spinaczem musiały pojawić się na GitHubie przez przypadek i tak naprawdę stanowiły tylko poboczny projekt. Docelowo nie mają być bowiem dostępne w komunikatorze.

Użytkownicy chcą powrotu Pana Spinacza

Co ciekawe, choć naklejki nie są już dostępne w Teams, użytkownicy stworzyli petycję, w której proszą o przywrócenie pakietu. Swoją prośbę argumentują nostalgią i miłymi wspomnieniami, które wywołał Pan Spinacz w nowej, ale ciągle dobrze znanej odmianie. W chwili pisania niniejszej publikacji petycję wirtualnie "podpisało" ponad 1800 użytkowników.

Microsoft Teams to komunikator stworzony z myślą o pracownikach współpracujących zdalnie. Pozwala między innymi czatować, wspólnie planować zadania i przeprowadzać wideokonferencje. Te ostatnie zostały w drugiej połowie ubiegłego roku wzbogacone o ciekawą funkcję zamazywania tła. Być może kolejna seria nowości trafi do programu przy okazji nadchodzącej konferencji Build 2019.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)