Panasonic z nowymi telewizorami OLED i LED. Co dalej z Firefox OS-em?

Panasonic z nowymi telewizorami OLED i LED. Co dalej z Firefox OS-em?

Panasonic z nowymi telewizorami OLED i LED. Co dalej z Firefox OS-em?
22.02.2017 15:11, aktualizacja: 22.02.2017 18:45

Panasonic ogłosił rozszerzenie swojej oferty telewizorów o modele na 2017 rok. Niebawem na sklepowych półkach pojawią się nowe modele, zarówno tańsze z 40-calową matrycą LED, jak także spektakularny 77-calowy OLED EZ1000. Zagadką był zastosowany system operacyjny, czy mimo braku oficjalnego wsparcia ze strony Mozilli, producent nadal sięgnie po Firefox OS. Znamy już odpowiedź.

W tym roku Mozilla ogłosiła smutną wiadomość – Firefox OS, czyli mobilny system operacyjny, który miał być interesującą alternatywą dla Androida, został ostatecznie pogrzebany, także w Internecie Rzeczy. Na smartfonach Firefox OS nie zdobył prawie żadnej popularności, sięgnęli po niego naprawdę nieliczni. Jednak całkiem dobrze zadomowił się na telewizorach Panasonica, gdzie zapewniał wygodny i funkcjonalny interfejs.

EZ1000
EZ1000

W związku z brakiem oficjalnego wsparcia, przyszłość Firefox OS na telewizorach była niepewna. Odpowiedź przynosi nowa linia modeli Panasonica, który chwali się zastosowaniem znanego już z poprzednich modeli telewizorów systemu My Home Screen 2.0.To intuicyjny i łatwy w użyciu interfejs z doskonałym odtwarzaczem multimediów. Mimo iż producent o tym nie wspomina, to ten interfejs został oparty na Firefox OS. Nie wiemy czy ta polityka będzie dalej kontynuowana, czy jednak już za rok zobaczymy telewizory z Android TV.

Panasonic TV - My Home Screen 2.0 powered by Firefox OS

We Frankfurcie Panasonic przedstawił 77-calowy telewizor EZ1000, a także dwa modele należące do linii EZ950, które będą dostępne z ekranem o przekątnej 65 i 55 cali. Producent chwali się, że modele EZ1000 i EZ950 umożliwiają wykorzystanie pełnego potencjału prezentacji kontrastu i koloru, jaki tkwi w technologii OLED. W obu modelach zastosowano czipset Panasonic Studio Colour HCX2 mający zapewnić dokładność odwzorowania kolorów niespotykaną w żadnym innym telewizorze klasy konsumenckiej. Odważne słowa, jeśli faktycznie znajdą pokrycie w rzeczywistości, to nowe telewizory Panasonica będą jednymi z najlepszych na rynku.

EZ950
EZ950

Panasonic zadbał także o jakość audio, w modelu EZ1000 zastosowano specjalnie wyprofilowane głośniki, które poddano dodatkowym usprawnieniom przeprowadzonym przez inżynierów marki Technics, specjalizującej się w technologii audio. 65-calowy model EZ1000 oraz 65- i 55-calowy model EZ950 będą w Europie dostępne od czerwca bieżącego roku, natomiast model EZ100 z ekranem o przekątnej 77 cali trafi do sklepów jesienią.

EX780
EX780

Oprócz nowych modeli OLED, oferta została uzupełniona także o telewizory LED o oferujące obraz rozdzielczości Ultra HD lub Full HD, a także wsparcie dla HDR. Flagowy telewizor EX780 jest dostępny z ekranami o czterech rozmiarach – 50, 58, 65 i 75 cali. W modelu oznaczonym symbolem 4K Pro HDR zamontowano panel o wysokiej jasności Super Bright Panel oraz procesor Studio Colour HCX2, stosowany w telewizorach Panasonic OLED. Panasonic chwali się również wyeliminowanie zakłóceń płynności podczas scen dynamicznych, na przykład w zawodach sportowych czy filmach akcji.

ES500
ES500

Przedstawione zostały również modele EX600, ES500 i ES400. Skierowane są one dla klientów, którzy dysponują mniej grubym portfelem. EX600 ma zapewnić wysoki kontrast i technologię HDR dla nabywców wersji 4K. Dostępny on będzie w wersji 40, 49, 55 i 65 cali.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)