Panda Cloud Antivirus 3.0 z nowym interfejsem Modern i monitorem aktywności Wi‑Fi

Panda Cloud Antivirus 3.0 z nowym interfejsem Modern i monitorem aktywności Wi-Fi
Redakcja

09.05.2014 09:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci oprogramowania zabezpieczającego stopniowo aktualizują swoje produkty. Przyszedł czas i na Pandę, która właśnie wypuściła nową wersję swojego darmowego antywirusa Panda Cloud Antivirus. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja ta działa głównie w oparciu o chmurę producenta, jest nakierowana na niewielkie obciążenie oraz prostotę obsługi. Trzeba przyznać, że nowa, trzecia już wersja tego antywirusa to nie jedynie niewielka ewolucja, a kompleksowa przemiana. Zobaczmy, co takiego oferuje.

Obraz

Najnowsza edycja darmowej Pandy to przede wszystkim zupełnie nowy interfejs. Został on kompletnie przeprojektowany i teraz przypomina nowsze wersje płatne oferowane przez tego producenta. Definitywnie nawiązuje on do interfejsu Modern, chociażby za sprawą kafelków z informacjami o stanie poszczególnych modułów ochronnych. Użytkownik może ich rozłożenie edytować: producent przygotował nie tylko opcję zmiany położenia, ale nawet trzy przewijane ekrany, na których możemy umieścić opcje dowolnie np. przesuwając na dalszy plan te rzadziej używane.

Antywirus z niewielkiego, bardzo podstawowego narzędzia wyrasta na coś zdecydowanie ambitniejszego. Świadczy o tym chociażby dodanie obsługi planowanych skanowań, tak bardzo pożądanych przez użytkowników. Antywirus zyskał na dodaniu nowego narzędzia do analizy zachowania aplikacji, a także poprawionemu skanowaniu w trybie offline. Panda 3.0 oferuje ponadto narzędzia ratunkowe, które mogą być pomocne w przypadku już zainfekowanego urządzenia, automatyczne szczepienie pamięci USB, a także monitor aktywności sieci Wi-Fi. Ten pozwala na wyświetlanie urządzeń aktualnie pracujących w tej samej sieci i np. wykrycie niepożądanego intruza.

Oczywiście producent chwali się także poprawkami znalezionych błędów, znacznie zwiększoną wydajnością, a także pełną kompatybilnością z Windows 8. Obecnie za pośrednictwem aplikacji użytkownik może zalogować się do swojego konta Panda i z niego zarządzać posiadanymi produktami i licencjami. Dostępna jest także rozszerzona wersja Pro oferująca poszerzone możliwość, wśród nich chociażby moduł zapory sieciowej. Najnowszą Pandę znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)