WindowsArchiwumProgramy archiwalneParagon Go Virtual

Paragon Go Virtual1.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Paragon Go Virtual jest darmową aplikacją umożliwiającą przeniesienie systemu Windows zainstalowanego na fizycznym komputerze do maszyny wirtualnej.

Aplikacja przeznaczona jest do wykorzystania w scenariuszach klienckich, na przykład przez bardziej zaawansowanych użytkowników domowych. Paragon Go Virtual tworzy specjalny obraz fizycznego systemu, który można uruchomić w jednym z popularnych klienckich narzędzi do wirtualizacji - Microsoft Virtual PC, VMware Workstation, VMware Fusion, VMware Player lub Oracle VirtualBox 3. W ten sposób możemy na przykład zmigrować system ze starego komputera i używać go na nowym jako maszynę wirtualną. Jedyny warunek powodzenia to wersja systemu źródłowego - musi to być przynajmniej Windows 2000 i nie może to być żadna edycja serwerowa.

Paragon Go Virtual pozwala zdecydować, które partycje lub dyski twarde mają zawierać się w tworzonym obrazie oraz ile pamięci RAM i rdzeni procesora ma być przydzielonych wirtualnej maszynie. Gdy na naszym komputerze znajduje się więcej niż jeden system, Go Virtual zapyta, który z nich chcemy zwirtualizować. Proces przygotowania obrazu możemy przeprowadzić "na gorąco", czyli także podczas pracy migrowanego systemu, lub offline z poziomu innego systemu. Co ważne, system fizyczny nadal pozostanie użyteczny po przygotowaniu obrazu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.03 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań6 478
Data aktualizacji7 sie 2010
Rozmiar pliku27.15 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)