Parallels Desktop 13 gotowy na High Sierra i Fall Creators Update

Parallels Desktop 13 gotowy na High Sierra i Fall Creators Update

Parallels Desktop 13 gotowy na High Sierra i Fall Creators Update
23.08.2017 13:11

Szukający przyjaznego sposobu na uruchamianie programów z Windowsa na macOS powinni zainteresować się Parallels Desktop, służącym do tworzenia maszyn wirtualnych na Macach. Wydana właśnie wersja 13 została przygotowana do pracy z systemami macOS High Sierra (zarówno jako gość, jak i gospodarz) i Windows 10 Fall Creators Update.

Parallels Desktop 13 został także przygotowany do instalacji maszyn wirtualnych na nowych MacBookach Pro z Touch Barem. Rozwiązanie jest bardzo ciekawe, bo przyciski dotykowe dopasowują się kontekstem do aktywnego programu w maszynie wirtualnej. Parallels zapewnia obsługę Touch Bara dla pakietu Microsoft Office, Visual Studio, kilku CAD-ów czy popularnych przeglądarek. W innych sytuacjach Touch Bar może też przejąć niektóre funkcje menu Start i pokazywać przypięte programy.

Using the Touch Bar with Windows Apps in Parallels Desktop 13 for Mac

Oczywiście nowa wersja Parallels Desktop to więcej mocy dla każdej z maszyn wirtualnych. W wersji Pro programu można do każdej maszyny przypisać do 128 GB vRAM-u i 32 wirtualne procesory. Ponadto nowa wersja ma zapewnić szybszy dostęp do plików z Windowsa zainstalowanego jako system-gość. Przyspieszone zostały też operacje na dyskach zewnętrznych USB 3.0 i Thunderbolt. Można też zauważyć płynniejsze zmienianie rozmiaru okna maszyny i poprawioną obsługę ekranów Retina.

Pojawił się też nowy widok: Picture in Picture. Został zaprojektowany z myślą o monitorowaniu pracy maszyn wirtualnych, uruchomionych w tle. Ułatwiony został też dostęp do zarządzania migawkami, bezpośrednio z Centrum Kontroli.

Parallels Desktop dostępny jest w trzech wersjach: standardowej do użytku domowego i edukacyjnego, Pro Edition dla deweloperów i Business Edition dla większych firm. Licencje są dostępne w ramach abonamentów, więc posiadacze poprzedniej wersji Parallels Desktop moga pobrać wersję 13 za darmo. Ponadto z maszyną wirtualną powiązany jest system zdalnego dostępu Parallels Access, pozwalający dostać się do Maca z urządzenia mobilnego.

14-dniową wersję próbną Parallels Desktop dla macOS-a znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)