Parchi: niewielki notatnik od Microsoftu i konkurent dla Google Keep

Parchi: niewielki notatnik od Microsoftu i konkurent dla Google Keep21.10.2015 16:07
Parchi: niewielki notatnik od Microsoftu i konkurent dla Google Keep
Redakcja

W ofercie firmy Microsoft znajdziemy bardzo rozbudowany, a na dodatek zupełnie darmowy notatnik, jakim jest OneNote. Jego istnienie nie oznacza jednak, że firma nie eksperymentuje z innymi aplikacjami tego typu. Użytkownicy Androida mogą wypróbować Parchi – niewielką aplikację do tworzenia szybkich zapisów i list zadań, która nie wymaga łączenia z żadnym kontem.

Program został stworzony przez zespół Microsoft Garage i ma służyć do tego, do czego nawiązuje nazwa – w języku hindi oznacza ono niewielkie kawałki papieru służące do tworzenia prostych notatek. Nie jest to program tak rozbudowany, jak popularny OneNote, ale nie o to w nim chodzi. Parchi to raczej konkurent dla notatnika Keep rozwijanego przez Google. Tutaj również nacisk położono na jak najszybsze zapisywanie niewielkich ilości informacji, a także funkcję ustawiania przypomnień.

350144521566447553

Aplikacja jest bardzo prosta i do działania nie wymaga logowania się na żadnym koncie. Główne okno przedstawia listę zapisanych notatek – każda z nich jest oznaczona wybranymi przez użytkownika tagami i ma własny kolor, każda może być także dodana do listy ulubionych. Podczas dodawania nowej notatki użytkownik może oprócz tekstu umieszczać w niej zdjęcia i listy np. zadań do wykonania. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Google Keep, także i tutaj notatka może stanowić zarazem przypomnienie wyświetlane o wybranej przez użytkownika godzinie. Tworzenie zapisków ułatwia niewielka ikona umieszczona na ekranie blokady – po jej dotknięciu możemy ekspresowo dodawać kolejne notatki.

Całość kładzie ogromny nacisk na używanie wspomnianych tagów: podczas dodawania notatek aplikacja sugeruje najczęstsze z nich, umożliwia również dodawanie nowych. Poruszanie się po całej bazie notatek ułatwia panel boczny dający szybki dostęp do wszystkich ustawionych w nich tagów, notatek zarchiwizowanych, a także oznaczonych jako ulubione. Ustawienia programu umożliwiają wykonanie kopii zapasowej danych i ich ewentualne przywracanie – do wykonania tej czynności konieczne jest posiadanie konta Microsoft.

Nie powinniśmy przyrównywać Parchi do OneNote – ten drugi program to prawdziwy „kombajn”, służący do tworzenia rozbudowanych notesów z hierarchiczną budową. Choć jego możliwości są ogromne, szybkie dodawanie prostych notatek utrudnia stosunkowo wolna synchronizacja. Nowy twór Microsoftu jest czymś innym, co rozwiązuje te problemy. Najnowszą wersję Parchi znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. W razie problemów z pobieraniem aplikacji ze sklepu sięgnąć można także bezpośrednio po plik APK.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)