Październik 2018 r. miesiącem rekordów na rynku gier. PlayStation 4 zawstydza nawet kultowe PS2

Październik 2018 r. miesiącem rekordów na rynku gier. PlayStation 4 zawstydza nawet kultowe PS2

Październik 2018 r. miesiącem rekordów na rynku gier. PlayStation 4 zawstydza nawet kultowe PS2
Piotr Urbaniak
22.11.2018 23:28, aktualizacja: 23.11.2018 12:14

Październik 2018 r. miesiącem rekordów na rynku gier – podaje NPD Group, amerykańska firma zajmująca się badaniami analitycznymi tamtejszego rynku. Sumaryczny przychód ze sprzedaży gier okazał się najwyższy w historii, w czym wydatnie pomogły Call of Duty: Black Ops 4 oraz Red Dead Redemption 2, a PlayStation 4 sprzedawało się lepiej niż kiedykolwiek.

Najnowsza odsłona Call of Duty, pomimo początkowej krytyki za brak trybu kampanii, w nieco ponad dwa tygodnie od premiery (12 października) stała się najlepiej sprzedającą produkcją z bieżącego roku. Jednocześnie, patrząc na zestawienie ogólne, w 2018 r. w USA lepiej sprzedawało się tylko drugowojenne WW2, ale ten tytuł znajduje się w sklepach już od mniej więcej roku.

Z kolei wydany 26 października sequel Red Dead Redemption w ciągu zaledwie 9 dni wskoczył na drugą pozycję rankingu sprzedaży, jeśli chodzi o pozycje tegoroczne, notując przy tym trzykrotnie lepszą dynamikę sprzedaży niż pierwowzór.

Ponadto sporym zainteresowaniem cieszyły się, odpowiednio: Assassin’s Creed: Odyssey, NBA 2K19 i Super Mario Party. Z czego symulatorowi gry w koszykówkę pozwoliło to zająć piąte miejsce w zestawieniu rocznym, za Far Cry 5 i ekskluzywnym Spider-Manem na PS4.

Sumarycznie wartość rynku gier w październiku 2018 r. oszacowano na 1,55 mld dol. Dotychczas rekordowy pod tym względem był październik 2008 r., z wynikiem 1,36 mld dol.

Wreszcie, szczególne powody do radości ma firma Sony, której udało się sprzedać więcej konsol niż w jak dotąd niezrównanym październiku 2002 r., jeszcze w czasach hegemonii PlayStation 2, na którym debiutowało wówczas kultowe dzisiaj GTA: Vice City.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)