Październikowe nominacje MVP

Październikowe nominacje MVP

Grzegorz Niemirowski
02.10.2010 02:14

W czwartym kwartale 2010 roku do grona Polaków wyróżnionych przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional dołączyli: Łukasz Grala (SQL Server), Daniel Potyrała (Windows Desktop Experience) oraz Jacek Światowiak (Forefront).Renominację na kolejny rok otrzymali: Łukasz Foks (Windows Desktop Experience), Paula Januszkiewicz (Enterprise Security) i Piotr Palusiński (Windows Desktop Experience). Renominacji nie uzyskał Bartosz Pampuch (Connected System Developer). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

MVP to osoby wyróżnione przez Microsoft za aktywne dzielenie się swoją wiedzą na temat technologii tego producenta. Tytuł Most Valuable Professional przyznawany jest za aktywność na forach, grupach dyskusyjnych, konferencjach i blogach. Program jest prowadzony w Europie Środkowo-Wschodniej od ponad 6 lat. Obecnie tym tytułem nagrodzono w Polsce 30 osób, a na świecie nieco ponad trzy tysiące. Ostatnio liczba MVP utrzymuje się na stałym poziomie. Do niedawna cechowała się ona szybkim wzrostem co powodowało oskarżenia o obniżaniu się rangi programu MVP. Tytuł przyznawany jest przez wewnętrzną komisję Microsoft kandydatom wybranym z list nominacyjnych, przedstawianych przez pracowników oraz członków społeczności internetowych. Oprócz tytułu, nagrodzeni otrzymują, m.in. dostęp do kodu źródłowego systemu Windows, możliwość bezpośredniego kontaktu z programistami i osobami tworzącymi oprogramowanie Microsoft oraz możliwość publikowania własnych artykułów w bazie wiedzy Microsoft. Tytuł MVP nadawany jest na rok za osiągnięcia w roku poprzednim. Jeśli aktywność utrzymuje się, tytuł przedłużany jest na kolejny rok.

Listę polskich MVP (jeszcze nie zaktualizowaną) znaleźć można na polskiej stronie programu. Z kolei na globalnej witrynie MVP znajduje się lista wszystkich obecnie nagrodzonych osób.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)