PC w kieszeni - Intel Compute Stick nowej generacji jużdostępny w Polsce #prasówka

PC w kieszeni - Intel Compute Stick nowej generacji jużdostępny w Polsce #prasówka

PC w kieszeni - Intel Compute Stick nowej generacji jużdostępny w Polsce #prasówka
Łukasz Maślanka
31.03.2016 14:14

Na polskim rynku pojawił się Intel Compute Stick nowej generacji, czyli komputer PC wielkości pendrive’a. Urządzenie umożliwia zamienienie dowolnego telewizora albo ekranu z portem HDMI we w pełni funkcjonalny komputer.

Obraz

Model dostępny w polskich sklepach bazuje na najnowszym, czterordzeniowym procesorze Intel Atom x5-Z8300. W komputerze wielkości dużej paczki gum do żucia zamknięto ponadto 2 GB pamięci RAM, dwa gniazda USB (3.0 i 2.0), moduły Wi-Fi i Bluetooth. Intel Compute Stick oferuje 32 GB przestrzeni dyskowej, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Za wysoką jakość multimediów odpowiadają układy Intel HD Graphics i Intel HD Audio.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu Windows 10. Może być obsługiwane m.in. za pomocą bezpłatnej aplikacji Intel Remote Keyboard, zainstalowanej na dowolnym smartfonie lub tablecie.

Obraz

Intel Compute Stick można kupić już za 679 zł. W najbliższym czasie w sprzedaży w Polsce pojawią się również modele Intel Compute Stick z procesorami Intel Core M szóstej generacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)