PCmover Express za darmo: Microsoft ułatwia przesiadkę na nowy system

PCmover Express za darmo: Microsoft ułatwia przesiadkę na nowy system

PCmover Express za darmo: Microsoft ułatwia przesiadkę na nowy system
Redakcja
02.09.2015 11:40

W nieco ponad miesiąc po premierze Windows 10 jego udział na rynku jest już znaczny – przynajmniej w niektórych rejonach świata. Microsoft dzięki darmowej aktualizacji zyskał wielu zainteresowanych. Teraz postanowił dodatkowo uprościć proces migracji, wspólnie z firmą Laplink zaoferował oprogramowanie do przenoszenia danych.

Na mocy współpracy użytkownicy zainteresowani przeniesieniem danych na nowe urządzenia mogą przez ograniczony czas korzystać bezpłatnie z aplikacji PCmover Express. To niewielkie narzędzie, dzięki któremu możemy szybko przenieść różne dane z jednego komputera na drugi. Dodatkową ofertę docenią przede wszystkim te osoby, które zdecydowały się na zakup nowego komputera i chcą teraz jak najszybciej przenieść do niego swoje dane. Warto jednak zaznaczyć, że oferowana wersja Express ma pewne ograniczenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Choć aplikacja nie jest dostępna w języku polskim, jej obsługa nie przysparza trudności. W razie problemów możliwe jest także skorzystanie z bezpłatnej pomocy technicznej, ta nie jest jednak dostępna dla użytkowników z Polski. Użytkownik musi zainstalować program na dwóch komputerach: źródłowym, a także docelowym. Następnie należy go na obu uruchomić i wybrać stosowne opcje i sposób połączenia. Program umożliwia korzystanie z połączeń Wi-Fi, kablowej sieci lokalnej, a także bezpośredniego połączenia między dwoma komputerami za pomocą ethernet i USB. Po skonfigurowaniu łączności aplikacja wymienia między urządzeniami wszystkie niezbędne do analizy dane.

Po wykonaniu tej operacji możliwe jest wybranie opcji domyślnych lub dokładne skonfigurowanie kopii: wybierać możemy konta użytkowników do przeniesienia, a także całe dyski i zawarte na nich dane. W razie potrzeby możliwe jest ustawienie wykluczeń poszczególnych plików i folderów, zbędne dane nie będą więc przenoszone. Jeżeli użytkownik na komputerze źródłowym korzystał z OneDrive, aplikacja zasugeruje transfer plików znajdujących się na nim i w chmurze do nowej lokalizacji. Po wybraniu wszystkich opcji rozpocznie się automatyczny transfer danych do nowego komputera. Wersja darmowa nie pozwala na przenoszenie aplikacji, te musimy niestety zainstalować na nowym komputerze samodzielnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowszą wersję PCmover Express znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu. Z programu można korzystać bezpłatnie do 31 sierpnia 2016 roku. Działa on na systemach Windows XP i nowszych, komputerami docelowymi mogą być natomiast te pracujące pod kontrolą Windows 8.1 i Windows 10. Aplikacja jest dostępna jedynie do użytku niekomercyjnego, nie posiada także wsparcia dla komputerów podłączonych do domen – w takich przypadkach Laplink sugeruje wykorzystanie płatnej wersji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)