PDF Expert 2 – rośnie dobry konkurent Adobe Acrobata dla OS X

PDF Expert 2 – rośnie dobry konkurent Adobe Acrobata dla OS X

PDF Expert 2 – rośnie dobry konkurent Adobe Acrobata dla OS X
25.08.2016 19:42

Adobe wyznacza standardy nie tylko Photoshopem. Pracującym na sprzęcie Apple'a mogę jednak polecić świetną alternatywę dla programów Adobe – PDF Expert. To bardzo estetyczny program do przeglądania dokumentów, łączenia ich, wprowadzania adnotacji i wypełniania formularzy. By napisać o tym programie mam świetny pretekst – właśnie wydana została wersja 2.0, która wprowadza między innymi ochronę dokumentów hasłem i podstawowe narzędzia edycji, świetnie nadające się do wprowadzania drobnych poprawek w dokumentach.

Narzędzia edycji w PDF Expert obejmują zmianę tekstu i formatowania w polach tekstowych, zmianę odnośników, zaczernianie wrażliwych danych oraz zmianę położenia i rozmiarów grafik. Program nadaje się przede wszystkim do wprowadzania niewielkich poprawek w przygotowanych wcześniej dokumentach. Można też wypełniać w nim interaktywne formularze w formatach Acro (z Adobe Acrobata i podobnych) oraz statyczne XFA (Adobe LiveCycle), tak samo na komputerze i na urządzeniach mobilnych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

PDF Expert świetnie sprawdzi się także jako przeglądarka dokumentów z możliwością wprowadzania notatek. Progam jest bardzo szybki, a przy tym zapewnia wygodną nawigację. Do czytania w różnych warunkach można zastosować skórki na dzień i na noc, podobne do tych, jakie oferują programy do czytania e-booków. Można tu zapisywać zakładki, oznaczać tekst kolorowymi markerami, podkreśleniami, przekreśleniami i nanosić poprawki, korzystając z narzędzi tekstowych, kształtów, strzałek, stempli i rysunków odręcznych.

Obraz

Dokumenty można podpisywać cyfrowo jednym z przygotowanych wcześniej podpisów. Można tu wykorzystać font imitujący pismo odręczne lub spróbować podpisać się, przesuwając palcem po gładziku. Najłatwiej jednak zaimportować obrazek ze skanem swojego podpis. Dodatkową zaletą programu jest możliwość synchronizacji podpisów cyfrowych z wersją mobilną.

PDF Expert dla OS X w wersji próbnej działa przez tydzień bez żadnych ograniczeń, nie można niestety przetestować wersji dla iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)