Personalizacja na miarę Google Chrome: będzie można ustawić własną tapetę

Personalizacja na miarę Google Chrome: będzie można ustawić własną tapetę

07.06.2018 12:19

Użytkownicy Opery mogą korzystać z atrakcyjnie wyglądającej strony nowej karty. Mogą oni bowiem ustawić jedną z przygotowanych grafik lub nawet wgrać własną tapetę. Niebawem podobna funkcja powinna trafić również do Google Chrome.

Od początku strona nowej karty w Google Chrome wygląda dość nudno. Zawsze jest tak samo biała. Użytkownicy szukający większych możliwości personalizacji, w tym ustawienia własnej grafiki, musieli ratować się rozszerzeniami, takimi jak przykładowo The New Tab.

źródło: Android Police
źródło: Android Police

Teraz opcja ustawienia własnej grafiki ma pojawić się domyślnie w przeglądarce. Jak informuje serwis Android Police, w testowej wersji Google Chrome z kanału Canary (69.0.3451.0), wprowadzony został nowy przycisk Dostosuj tło.

źródło: Android Police
źródło: Android Police

Nowa funkcja nie działa jeszcze poprawnie. Po kliknięciu na przycisk, pojawia się nowe okno z kolekcją tapet, ale wybranie konkretnej nie przynosi żadnego rezultatu. Tło wciąż pozostaje białe. Ponadto nie wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć nowy przycisk. W wersji 69.0.3452.0 nie zauważyliśmy opisywanego przycisku. Najwidoczniej funkcja jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju.

Obraz

Warto zauważyć, że odpowiednia opcja pojawiła się już wśród eksperymentalnych funkcji w flagach Chrome. Niestety, aktywacja nie dodała opisywanej możliwości ustawienia tła.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)