Peter Molyneux odchodzi z Lionhead Studios

Peter Molyneux odchodzi z Lionhead Studios

07.03.2012 14:40

Peter Molyneux, jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców gier, ojciec między innymi tak klasycznych pozycji jak Popolous, Dungeon Keeper, Black & White czy serii Fable, zdecydował się odejść z Lionhead Studios. Na stanowisku szefa zastąpi go Mark Webley, z którym w 1997 roku powołał do życia firmę. Molyneux zrzeka się równocześnie posady dyrektora kreatywnego w Microsoft Studios Europe.

Pozostaję pełen zapału i dumny z ludzi, produktów oraz przeżyć, które stworzyliśmy — mówi twórca. Jednakże czułem, że przyszła pora, aby poświęcić się nowemu niezależnemu przedsięwzięciu. Chciałbym podziękować zespołowi w Lionhead, jak również naszym partnerom w Microsoft Studios za ich wsparcie, oddanie oraz niesamowitą pracę na przestrzeni lat — dodaje. Nie ukrywa, że taka decyzja kosztowała go sporo gwałtownych emocji, ale też nie może się doczekać pierwszych projektów przygotowywanych już dla studia 22 Cans. W roli konsultanta pomoże jeszcze tylko przyjść na świat tworzonemu z myślą o sensorze Kinect Fable: The Journey.

Petera Molyneux, tak bardzo jak rozpoznaje się po tym, czego dokonał, równie mocno kojarzy z wieloma niespełnionymi obietnicami. Kiedy gra Fable funkcjonowała jeszcze pod roboczą nazwą Project Ego, zapowiadał on dorastający wraz z graczem świat, stale tętniący życiem, gdzie nawet serce wycięte w korze drzewa będzie po latach widoczne, ale nadszarpnięte zębem czasu i zarośnięte. Roztaczał wizję najlepszej gry na świecie, któremu wyzwaniu to projekt oczywiście nie sprostał. Przy pracach nad kontynuacjami Fable także nie szczędził nam wielkich, ostatecznie niezrealizowanych wizji, przez co również w Polsce zyskał przydomek „kłamczuszek”…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)