Picture-In-Picture aplikacji YouTube tylko dla abonentów YouTube Red

Picture-In-Picture aplikacji YouTube tylko dla abonentów YouTube Red

Picture-In-Picture aplikacji YouTube tylko dla abonentów YouTube Red
Mariusz Błoński
30.08.2017 15:41, aktualizacja: 30.08.2017 15:51

Jedną z nowych funkcji, które miały stać się wizytówkami Androida 8.0 Oreo, jest tryb Picture-In-Picture. Pozwala on na uzyskanie zminimalizowanego pływającego okna z oglądanym materiałem z YouTube'a. Google bardzo mocno zachwalało ten mechanizm uważając, że stanie się on jedną z najbardziej pożądanych cech nowego Androida.

Po debiucie nowego systemu okazało się jednak, że Google przygotowało PIP w YouTube jedynie dla użytkowników YouTube Red, a zatem niewielkiego odsetka internautów. YouTube Red to serwis płatny i – jakby tego było mało – dostępny jedynie w pięciu krajach na świecie.

Android 8.0 Oreo Picture-in-Picture

Wygląda zatem na to, że z jednej z najbardziej zachwalanych funkcji nowego systemu w najpopularniejszym serwisie wideo na świecie skorzystają tylko nieliczni. Przynajmniej oficjalnie, bo istnieje sposób, na uruchomienie YouTube'a w zminimalizowanym pływającym oknie.

Posiadacze Androida 8.0, którzy chcieliby wypróbować tę możliwość powinni wejść na YouTube'a za pomocą dowolnej przeglądarki, uruchomić film, włączyć tryb pełnoekranowy, a powrócić do ekranu głównego. Obraz zostanie zminimalizowany do pływającego okna. Sposób ten został opisany przez samego Google'a w instrukcji Oreo w dziale z rozwiązywaniem problemów, możliwe zatem, że brak dostępności PIP w aplikacji YouTube jest jedynie tymczasowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)