Picturesque 2.0 dostępny za darmo, o ile wystarczą Ci zdjęcia w JPG

Picturesque 2.0 dostępny za darmo, o ile wystarczą Ci zdjęcia w JPG

16.06.2016 00:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Picturesque to bardzo ciekawa przeglądarka zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, by pomóc wybrać najlepsze ujęcia. Przy pracy z dużymi kolekcjami zdjęć dzięki maszynowemu uczeniu program może skrócić czas selekcji nawet o 80%. Ostateczna decyzja należy zawsze do fotografa, ale warto sobie ułatwić pracę.

Z wydaniem wersji 2.0 programu zmieniło się kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim można z niego korzystać za darmo. Jedynym ograniczeniem będzie wtedy brak możliwości przeglądania RAW-ów z aparatów. Jeśli jednak chcesz szybko sortować i oceniać zdjęcia w formacje JPG, czy to robione razem z RAW-ami, czy na przykład z telefonu, Picturesque 2.0 świetnie się sprawdzi i nic za to nie musisz płacić. Darmowa wersja przeanalizuje 1,5 tysiąca zdjęć w ciągu miesiąca.

Obraz

Picturesque 2.0 już nie kopiuje zdjęć do swojego folderu, więc można przeglądać w nim zdjęcia na zewnętrznych dyskach czy bezpośrednio na karcie pamięci. Dalszy proces wygląda tak samo, jak w poprzedniej wersji – program uczy się oceniać zdjęcia w miarę korzystania i proponuje oceny na podstawie różnych kryteriów estetycznych, jak jakość oświetlenia, ostrość i tym podobne. Algorytmy zostały poprawione w najnowszym wydaniu Picturesque. Zdjęcia zostaną automatycznie posortowane według wstępnej oceny.

Obraz

Zmienił się też interfejs programu. W wersji 2.0 został nieco uproszczony i ma inne oznaczenia wstępnych ocen zdjęć.

Obraz
Obraz

Picturesque na razie jest dotępny tylko dla Windowsa, ale wersja dla macOS jest w przygotowaniu. Abonament pozwalający oceniać RAW-y, eksportować zdjęcia do biblioteki Lightrooma i przeglądać 20 tysięcy zdjęć miesięcznie kosztuje 9,99 dolara za każdy miesiąc. Wciąż dostępny jest okres próbny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)