Piekło zamarzło, Xbox Live dla iPhone'ów

Piekło zamarzło, Xbox Live dla iPhone'ów

08.12.2011 11:52, aktualizacja: 09.12.2011 15:56

Ciekawe, ilu posiadaczy produktów Apple korzysta również z konsoli Xbox? Wygląda na to, że całkiem wielu, ponieważ Microsoft zdecydował się właśnie wydać oficjalną aplikację Xbox Live dla iPhona. Interfejs klienta bazuje na uruchomionym w tym tygodniu Xbox Dashboard i prezentuje się całkiem sympatycznie - bez problemu powinien zaspokoić nawet najbardziej wyszukane gusta fanów Apple.

Aplikacja pozwala użytkownikom Xboksów logować się na swoje konta, podglądać, którzy znajomi są online i w co grają, wysyłać wiadomości, przeglądać gry, czytać aktualności od Microsoftu oraz edytować swoje avatary. Obsługuje też nowe możliwości Xbox Live, przykładowo pozwala wysyłać sygnały Beacon do znajomych, że mamy ochotę zagrać w konkretną grę.

To całkiem sympatyczny, międzyplatformowy gest, ponieważ wcześniej posiadacze Xboxów i iPhone'ów skazani byli na przeładowany Silverlightem interfejs webowy lub aplikacje firm trzecich z ograniczoną funkcjonalnością. Jedynym minusem, którego można się dopatrzeć, to brak obsługi powiadomień push, to jednak może się w przyszłości zmienić. Miejmy nadzieję, że Xbox Live dla iOS przełamie lody i doczekamy się innych aplikacji Microsoftu dla iOSa i Androida, np. zapowiedzianego już klienta SkyDrive. I że Apple nie pozostanie dłużny... tylko pytanie, co mógłby przeportować w zamian?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)