Pierwsza uniwersalna aplikacja Apple. W sam raz na ograniczenia Windowsa

Pierwsza uniwersalna aplikacja Apple. W sam raz na ograniczenia Windowsa

Pierwsza uniwersalna aplikacja Apple. W sam raz na ograniczenia Windowsa
23.03.2018 11:55, aktualizacja: 23.03.2018 12:27

Następna duża aktualizacja Windows 10, która zostanie wydana w ciągu najbliższych tygodni, przyniesie domyślnie aktywny tryb S. Zablokuje on możliwość instalacji oprogramowania spoza sklepu z aplikacjami. Apple ma być już gotowe na nadchodzące ograniczenia.

Pracownik AppleCare poinformował na Reddit, że aplikacja iTunes została już wprowadzona do Microsoft Store. Nie jest jednak jeszcze publicznie dostępna, ale powinno się to zmienić w najbliższym czasie. Wprowadzenie aplikacji do sklepu pozwoli Apple dotrzeć do użytkowników Windows 10 S i osób, które zdecydowały się na instalację aktualizacji Redstone 4 na podstawowej wersji Windows 10 i nie wyłączyły nałożonych nowych blokad. Konsultant dodaje, że uniwersalna aplikacja iTunes wykryje instalację klasycznej wersji i automatycznie przeniesie wszystkie dane użytkownika, jak biblioteka muzyki, dodane urządzenia z iOS i kopie zapasowe. Zmianie nie ulegnie interfejs, nowa wersja iTunes będzie wyglądała tak samo jak program pochodzący spoza sklepu Microsoftu.

Obecna wersja iTunes.
Obecna wersja iTunes.

iTunes w Microsoft Store miał zadebiutować już wcześniej, ale Apple potrzebowało więcej czasu na dopracowanie aplikacji. Z pewnością docelowo wersja z Microsoft Store stanie się główną – raczej mało prawdopodobne, że Apple zdecyduje się na rozwój dwóch aplikacji iTunes na jedną platformę.Obecną wersję iTunes na Windows znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)