Pierwsza wersja beta Firefoksa 4

07.07.2010 11:17, aktual.: 07.07.2010 22:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się pierwsza wersja beta przeglądarki Firefox 4. Mozilla udostępniła program z miesięcznym opóźnieniem w stosunku do zakładanej premiery.

Według planów Firefox 4 miał być zaprezentowany w wersji beta 4 czerwca. Ukazuje się jednak dopiero teraz, a to za sprawą opóźnień jakie wynikły podczas prac nad przeglądarką. Obecnie aplikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim. Najbardziej widoczne zmiany w Firefoksie 4 beta to przeniesienie paska zakładek na samą górę interfejsu. Natomiast w wersjach dla Windows Vista i Windows 7 zastąpiono pasek menu pojedynczym przyciskiem. Obecnie odświeżony interfejs widoczny jest jedynie w wydaniach przeglądarki dla systemu Microsoftu. Wkrótce podobne zmiany pojawią się na platformach Mac i Linux. Kolejne wprowadzone nowości to odświeżony menadżer dodatków i wtyczek, obsługa WebM czy poprawki w ochronie prywatności użytkownika.

Wersja finalna Firefoksa 4 ma ukazać się w październiku tego roku. Mozilla postawiła przed sobą trzy główne cele - to szybkość, moc i dostępność. Nowy Firefox ma błyskawicznie wczytywać strony WWW, obsługiwać HTML5 i nowe standardy internetowe, a także pozwolić użytkownikowi uzyskać większą kontrolę nad przeglądarką i danymi. Mozilla ma o co walczyć, bo Firefox jest obecnie drugą pod względem popularności przeglądarką na świecie. Niedawno wyrósł jej mocny konkurent, z którym fundacja powinna się liczyć - to Chrome rozwijany przez firmę Google.

Firefoksa 4 beta można pobrać z naszego vortalu. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)