Pierwsze Lumie nie zostaną w tyle…

Pierwsze Lumie nie zostaną w tyle…

12.09.2012 15:06, aktualizacja: 12.09.2012 15:21

Pierwsze telefony z Windows Phone są w kiepskiej sytuacji. W kwietniu dowiedzieliśmy się, że zeszłoroczne modele nie dostaną aktualizacji do Windows Phone 8. Właściciele tych urządzeń na otarcie łez dostaną Windows Phone 7.8, ale też prawdopodobnie nie dla wszystkich będzie ta aktualizacja dostępna.

Już niebawem na rynek trafi kolejna generacja Lumii, tym razem z Windows Phone 8 i mnóstwem wodotrysków, co zasiało ziarno niepokoju w sercach posiadaczy modeli z zeszłego roku. Nokia uspokaja — żadna z Lumii nie zostanie porzucona i nawet najstarsza Lumia 800 będzie wciąż otrzymywać nowości. Tym samym Nokia deklaruje się kontynuować dotychczasową politykę aktualizacji — producent stara się dostarczać nowe funkcje i poprawki właścicielom nawet najstarszych telefonów, aktualizować swoje programy i po prostu zadbać o klienta bez względu na to, jak dawno temu kupił telefon.

350031521228482497

Pierwsza generacja Lumii nie będzie więc wykluczona z planu aktualizacji systemu do wersji 7.8 i otrzyma te same nowości, co jej następcy. Do Windows Phone Marketplace stopniowo trafiać będą kolejne aplikacje i gry przeznaczone wyłącznie dla smartfonów Nokii, w planach jest także wydanie Cinemagraph i sporo aktualizacji programów (Nokia Maps, Nokia Drive, PlayTo) na starszych urządzeniach. W ubiegłym tygodniu pojawiła się aktualizacja dla Nokia City Lens, Lumie 800 i 710 wcześniej dostały także aktualizację wprowadzającą funkcje znane z nowszych modeli — możliwość użycia telefonu jako HotSpot WiFi i wyciszanie leżącego ekranem w dół telefonu. Nie należy więc spieszyć się z wyrzucaniem kupionej niecały rok temu Lumii, te telefony jeszcze nie odchodzą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)