Pierwsze wieści z CES 2010

Wojciech Cybulski

07.01.2010 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj, 6 stycznia o godzinie 18:30 czasu lokalnego, rozpoczęły się w Las Vegas targi Consumer Electronics Show poświęcone nowościom technologicznym ze świata IT. W kwestii oprogramowania najwięcej do przekazania miał Microsoft, którego prezentacja otwierała tegoroczny CES.

W swoim wystąpieniu prezes Microsoftu, Steve Ballmer podsumował osiągnięcia korporacji w minionym roku wspominając m.in. o sprzedaniu 39 mln konsol Xbox 360, rozpoczęciu prac nad projektem Natal i zdobyciu przez wyszukiwarkę Bing 11 mln nowych użytkowników. Sporo uwagi Ballmer poświęcił omówieniu debiutu Windows 7 nad którym pracowało 3 tys. inżynierów. Szef Microsoft podkreślił, że już na etapie testów i dostępności wersji rozwojowych z następcy Visty korzystało 8 mln użytkowników.

Prezentacja Microsoftu była także okazją do zademonstrowania przypominającego tablet urządzenia o nazwie Blio, na którym zainstalowano oprogramowanie Windows Presentation Foundation przekształcające komputer w interaktywny czytnik e-booków. W trakcie prezentacji prezes Microsoftu jeszcze kilkakrotnie wracał do tematu tabletów prezentując m.in. modele stworzone przez HP. Według nowej koncepcji urządzenia te będą wyposażone w Windows 7 i mają stać się dodatkiem do tradycyjnych komputerów, przy których pomocy w wygodny sposób obejrzymy krótkie wideo bądź przeczytamy książkę.

Wśród nowości, jakie Microsoft ma zamiar wprowadzić na rynek, szczególnie ciekawie prezentuje się Office 2010. Jak podkreślił Ballmer, nowy pakiet będzie produktem przełomowym, nastawionym na współpracę z usługami webowymi skupionymi wokół Windows Live. Gigant z Redmond chce także silnie promować dystrybucję nowego Office w formie pakietów pobieranych z sieci.

Na CES 2010 najliczniej reprezentowani są jednak producenci sprzętu. Tegoroczna edycja targów została zdominowana przez technologię 3D a wiele firm takich jak SONY czy Panasonic zaprezentowało własne telewizory i odtwarzacze Blu-ray zgodne z tą technologią. Pojawiło się także wiele interesujących gadżetów, akcesoriów do telefonów komórkowych i nowych laptopów a znani producenci samochodów chwalili się swoimi rozbudowanymi nawigacjami GPS wyświetlającymi zaawansowaną grafikę 3D i odtwarzającymi wiele typów multimediów.

Tegoroczne targi Consumer Electronics Show zakończą się w niedziele, 10 stycznia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)