Pierwszy dzień Ubuntu Developer Summit

Redakcja

09.05.2011 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten tydzień jest ważny dla całej społeczności skupionej wokół Ubuntu. Na odbywającym się od 9 do 13 maja w Budapeszcie Ubuntu Developer Summit nakreślone zostaną kierunki rozwoju dystrybucji na najbliższe pół roku.

Konferencja rozpoczęta została wystąpieniem Marka Shuttlewortha, który wyznaczył nowe cele przed Ubuntu. Poprzeczka została postawiona wysoko — celem Canonical jest zdobycie 200 milionów użytkowników w ciągu najbliższych czterech lat. Szacuje się, że z Ubuntu korzysta obecnie około 15 milionów użytkowników.

Wśród omawianych zagadnień pojawiły się też te dotyczące domyślnego zestawu aplikacji, jakie mają się pojawić w Ubuntu 11.10.Wśród proponowanych aplikacji są Déja Dup — służąca do prostego tworzenia kopii zapasowych plików czy Unity 2D — mniej zasobożerna wersja autorskiego interfejsu firmy Canonical. Dyskusji podlegają również propozycje zamiany klienta poczty z Evolution na Thunderbirda oraz potencjalnej migracji dystrybucji z serwera X.org na Wayland. Wiemy już, że domyślną przeglądarką internetową pozostanie Firefox.

Pojawiły się również pierwsze szczegóły odnośnie planowanego na październik Ubuntu 11.10. Przyjęto podobny do poprzedniej wersji cykl wydawniczy, który nie przewiduje wydania wersji Release Candidate. Pierwsza wersja Aplha zostanie wydana już 2 czerwca, druga 30 czerwca, a trzecia 4 sierpnia. Od pierwszego września Ubuntu 11.10 przejdzie w status wersji beta, druga wersja beta pojawi się 22 września. Stabilna wersja Ubuntu 11.10 pojawić się ma 13 października.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)