Pierwszy odtwarzacz Blu‑ray Ultra HD firmy Samsung #prasówka

Pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD firmy Samsung #prasówka
Łukasz Maślanka

18.04.2016 10:59, aktual.: 18.04.2016 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizory Samsung SUHD z technologią Quantum Dot i funkcją HDR zapewniają świetną jakość obrazu w rozdzielczości Ultra HD (4K). Do tej pory materiały 4K mogliśmy znaleźć między innymi na platformach VOD i kanałach satelitarnych ASTRA lub w serwisie YouTube. Teraz będziemy mieli znacznie większe możliwości oglądania filmów w najlepszej jakości. Firma Samsung wprowadziła na rynek pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD – UBD-K8500. Urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce już na początku maja.

Obraz

Nowy Blu-ray 4K oferuje czterokrotnie większą rozdzielczość i 64 razy bardziej szczegółowe odwzorowanie kolorów niż dotychczasowe odtwarzacze. Urządzenie jest kompatybilne z technologią HDR, dzięki czemu materiały wideo i zdjęcia zapisane w tym formacie będą odtwarzane dokładnie tak jak zarejestrowała je kamera. Efektem jest obraz oddający naturalne kolory, kontrast i nasycenie światła.

UBD-K8500 wyróżnia się ciekawym wzornictwem o zakrzywionym kształcie, idealnie dopasowanym do zakrzywionych telewizorów Samsung. Czarny kolor obudowy i minimalistyczne przyciski wygodnie umieszczone na pochylonej krawędzi decydują o jego eleganckim designie. Z przodu urządzenia znajdziemy tylko jedno wejście USB 3.0. Pozostałe złącza znajdują się z tyłu obudowy.

Obraz

Odtwarzacz został wyposażony w funkcję upscalingu, która znacząco poprawia jakość obrazu na standardowych płytach Blu-ray i DVD. W przypadku płyt Blu-ray obraz jest skalowany do rozdzielczości UHD (UHD Up-scale), natomiast w przypadku DVD – do rozdzielczości Full HD (Video Up-scale). Blu-ray odtwarza także płyty CD. Urządzenie jest kompatybilne z systemem Samsung Multiroom oraz posiada funkcję Screen Mirroring, dzięki czemu umożliwia przesyłanie plików wprost z ekranu smartfona na ekran telewizora. Z kolei opcja CD-Ripping pozwala na konwersję ulubionych ścieżek muzycznych z płyt CD na pliki MP3. Kolejną zaletą Blu-ray UHD jest Smart HUB, czyli możliwość korzystania z części aplikacji przygotowanych dla Samsung na telewizorach innych producentów.

W celu zapewnienia użytkownikom jak najszerszej oferty Ultra HD na Blu-ray z jakością obrazu HDR, Samsung współpracuje ze studiami hollywoodzkimi. W tym roku wytwórnia 20th Fox planuje wydać ponad 100 płyt Ultra HD 4K z HDR. Walt Disney Home Entertainment zapowiedział wydanie na Blu-ray UHD kolejnej części sagi Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)