Pinta 1.1 — pierwsza wersja wydana przez nowy zespół

Pinta 1.1 — pierwsza wersja wydana przez nowy zespół

15.11.2011 11:15

Nowy zespół zajmujący się rozwijaniem Pinty — otwartoźródłowego programu wzorowanego na Paint.NET — ogłosił wydanie wersji 1.1 programu. To bardzo dobra wiadomość, gdyż jeszcze niedawno Pincie groziło zakończenie rozwoju.

Pierwsza wersja Pinty stworzona przez nowy zespół (The 'New' Pinta Community) ukazała się po dwóch miesiącach prac. Na liście zmian znalazło się kilkanaście naprawionych błędów, na przykład bardzo problematyczny brak możliwości otwarcia plików dostępnych tylko do odczytu, brak pytania o nazwę pliku po wybraniu opcji „Zapisz jako”, oraz różne błędy związane z widokiem obrazu i z obiektami tekstowymi.

Poza drobnymi poprawkami w Pincie 1.1 wprowadzono kilka przydatnych nowości. Przede wszystkim zaznaczanie obszarów obrazu zostało znacznie ułatwione, a rozmiar zaznaczenia można zmieniać. Efekty szkicu ołówkiem i szkicu piórkiem zostały dopracowane i działają prawidłowo z suwakiem wyboru zakresu barw. Przy wklejaniu dużego fragmentu obrazu użytkownik zostanie zapytany, czy płótno ma być powiększone, a po przycięciu obraz zostanie przybliżony, aby wypełnić okno.

Deweloperzy informują również, że z powodu braku odpowiedniej liczby testerów korzystających z Mac OS X, jeszcze nie są gotowi do opublikowania Pinty 1.1 dla tego systemu. Użytkownicy zainteresowani przyłączeniem się do testów Pinty dla Maków są poszukiwani i mile widziani na grupie dyskusyjnej projektu. A wszyscy zainteresowani projektem mogą zgłaszać zapotrzebowanie na nowe funkcje na forum.

Najnowszą wersję Pinty dla Windowsa i Linuksa można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Dla Mac OS X dostępna jest na razie jedynie starsza wersja programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)