Pionierski aparat to nie koniec, Huawei pracuje nad smartfonem z 512 GB pamięci

Pionierski aparat to nie koniec, Huawei pracuje nad smartfonem z 512 GB pamięci

Budynek z logo Huawei z depositphotos
Budynek z logo Huawei z depositphotos
Oskar Ziomek
21.03.2018 19:02, aktualizacja: 21.03.2018 19:22

Huawei zdaje się nie zwalniać tempa, przynajmniej jeśli chodzi o tworzenie nowych trendów na rynku smartfonów. Wcześniej informowaliśmy o zbliżającej się premierze Huawei P20 Pro – smartfona, który najpewniej rozpocznie w najbliższym czasie proces dążenia producentów do tworzenia jak najlepszych aparatów w smartfonach, a tymczasem doniesienia z innych źródeł wskazują, iż Huawei pracuje równolegle nad ulepszeniem zupełnie innej kwestii – pamięci.

Jak wynika z informacji przedstawianych w Sieci, w bazie TENAA pojawiły się zaktualizowane dane o nowym modelu smartfonu autorstwa Huawei. Jedyne znane na tę chwilę szczegóły to te związane właśnie z pamięcią. Urządzenie o nazwie kodowej NEO-AL00 miałoby być wyposażone w 6 GB pamięci operacyjnej i aż 512 GB pamięci na dane. Byłby to na tę chwilę pierwszy smartfon z tak dużą ilością miejsca na pliki.

Fragment specyfikacji z bazy TENAA. Źródło: phoneradar.com.
Fragment specyfikacji z bazy TENAA. Źródło: phoneradar.com.

Danych tych nie można łączyć ze wspomnianą, zbliżającą się premierą modeli z serii P20, gdyż dla nich zarezerwowano inne nazwy kodowe. Co więcej, jak dotąd w ofercie Huawei smartfony z największą ilością pamięci (256 GB) to te sygnowane dodatkowo logo Porsche Design – modele Mate 9 oraz Mate 10. Niewykluczone więc, a nawet wielce prawdopodobne, iż model z pamięcią dwukrotnie większą również zarezerwowany zostanie na okoliczność premiery nowej generacji smartfona z serii Mate.

Choć tak duża pamięć w telefonie może wydawać się zbędna, nie zapominajmy, iż najbardziej wymagający użytkownicy mogą zrobić z niej użytek. W końcu o ile nie na filmy w wysokiej rozdzielczości oraz muzykę miałaby się przydać, to zawsze smartfon będzie można wykorzystać jako dysk przenośny, który – najprawdopodobniej – w większości przydanych sytuacji będziemy mieć w końcu przy sobie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)