Piraci otrzymają oryginalny klucz do Malwarebytes Anti-Malware za darmo

Piraci otrzymają oryginalny klucz do Malwarebytes Anti-Malware za darmo

Piraci otrzymają oryginalny klucz do Malwarebytes Anti-Malware za darmo
Redakcja
29.06.2015 11:08, aktualizacja: 29.06.2015 11:47

Firma Malwarebytes znana ze swojej aplikacji ochronnej Malwarebytes Anti-Malware postanowiła przygotować nietypową akcję-amnestię. Jeżeli staliśmy się posiadaczami fałszywego klucza do wersji Premium, wystarczy zgłosić się do producenta, aby w ramach rekompensaty otrzymać nowy, oryginalny klucz za darmo. Niektórym z aktualnych klientów takie zachowanie się nie podoba.

W niektórych sytuacjach możemy być nieświadomi tego, że nie kupujemy oryginalnego oprogramowania – cena tylko nieco niższa od tych na oficjalnych stronach producenta nie musi być sygnałem alarmowym, najczęściej nie możemy natomiast zweryfikować pochodzenia kluczy. Malwarebytes postanowiło użytkownikom pomóc. Jeżeli zostaniemy oszukani lub oprogramowanie wykryje, że używany przez nas klucz jest nieprawidłowy, producent zaoferuje nam darmową licencję.

Obraz

Jeżeli nie jesteśmy pewni, skąd pochodzi używany przez nas klucz lub pobraliśmy go z Internetu, otrzymamy za darmo 12-miesięczną licencję na Malwarebytes Anti-Malware Premium. Dotyczy to również piratów świadomie używających nieoryginalnych wersji. W przypadkach, w których kupiliśmy klucz i zostaliśmy oszukani, firma zaproponuje nam bezpłatnie taką samą licencję, jaką kupiliśmy – nawet jeżeli była to wersja z wieczystymi aktualizacjami (lifetime), która nie jest już oferowana. Akcja jest dla użytkowników bardzo korzystna i powinna być przykładem dla innych firm, w jaki sposób można podchodzić do problemu fałszywek. Na łamach oficjalnego forum Malwarebytes znajdziemy jednak wątek założony przez jednego z niezadowolonych klientów firmy. Uważa on, że skoro teraz klucze są rozdawane za darmo, to powinien on otrzymać zwrot kosztów za zakupione oryginalne licencje.

Tego typu akcje mogą być w ten sposób odbierane przez niektórych klientów, ale warto zauważyć, że w wielu przypadkach kupujący nawet nie zdają sobie sprawy z tego, czy zakupiony klucz jest oryginalny. Malwarebytes od kilku miesięcy się zmienia, włącznie ze stosowanym przez przedsiębiorstwo systemem licencjonowania, takie podejście jest więc kompromisem. Nawet na najpopularniejszym polskim serwisie aukcyjnym nie brakuje natomiast sprzedawców oferujących licencje Premium za zdecydowanie zbyt niskie (w porównaniu do oficjalnej) ceny i nie możemy być pewni ich pochodzenia. Przypominamy natomiast, że świadomy zakup podejrzanego oprogramowania jest równoznaczny z paserstwem.

Jeżeli uważacie, że Wasz klucz do Malwarebytes Anti-Malware może być fałszywy, skontaktujcie się z producentem – jeżeli obawy się potwierdzą, otrzymacie nowy, oryginalny klucz. Aplikację znajdziecie natomiast w bazie oprogramowania naszego serwisu. Jest to program zabezpieczający, który służy do skanowania komputera i usuwania najróżniejszego rodzaju szkodników, a także sprawdzania przeglądanych stron internetowych. MBAM jest ceniony ze względu na szybkość działania, niewielkie obciążenie komputera, a także wysoką skuteczność, choć jest to jedynie dodatek do antywirusa, a nie samodzielny pakiet ochronny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)