Piratka będzie najmłodszą członkinią Parlamentu Europejskiego

Piratka będzie najmłodszą członkinią Parlamentu Europejskiego

21.11.2011 13:05

Szwedzka Partia Piratów z imponującym wynikiem dostała się do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. W ciągu najbliższych tygodni miejsce w Parlamencie zajmie wywodząca się z tej partii najmłodsza jego członkini.

Szwedzka Partia Piratów uzyskała imponujące 7% głosów w wyborach w 2009 roku, co zagwarantowało jej jedno miejsce w Parlamencie Europejskim. Drugie miejsce PP uzyskała po ratyfikacji Traktatu lizbońskiego i właśnie to miejsce zajmie 24-letnia Amelia Andersdotter. W ciągu najbliższych tygodni Szwedka zyska status parlamentarzystki wraz z 17 nowymi członkami. Amelia jest członkinią najmłodszej partii w Europie i będzie najmłodszą osobą zasiadającą obecnie w Parlamencie, choć nie najmłodszą w jego historii.

Amelia będzie zajmować miejsce w Parlamencie do 2014 roku. W tym czasie skupi się na sprawach związanych z rynkiem telekomunikacyjnym. Ma zamiar dążyć do zbudowania prawa, które nie hamuje kreatywności, sztuki i postępu, oraz zapobiega monopolowi firm telekomunikacyjnych, posiadających wszystko od okablowania strukturalnego po sklep z muzyką. Młoda parlamentarzystka, jak przystało na członkinię Partii Piratów, interesuje się również patentami, znakami towarowymi, wzorami przemysłowymi i wszelkimi formami własności intelektualnej, jest również przeciwniczką ACTA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)