PiS mówi o powszechnym 5G, światłowodach dla każdego i wspieraniu branży gier

PiS mówi o powszechnym 5G, światłowodach dla każdego i wspieraniu branży gier

PiS mówi o powszechnym 5G, światłowodach dla każdego i wspieraniu branży gier
17.09.2019 13:19, aktualizacja: 17.09.2019 23:07

Głośno mówi się o planach obecnie rządzącego obozu w ramach sieci 5G. A tymczasem to nie ich jedyny krąg zainteresowań. W programie wyborczym można znaleźć odniesienie do rozprowadzenia infrastruktury światłowodowej czy nawet temat związany z grami.5G z szybkim rozwojemWymogi Unii Europejskiej zakładają, że do 2020 roku minimum jedno duże miasto w każdym kraju członkowskim miało pokrycie 5G. Ministerstwo sądzi, że jak najbardziej termin jest realny i uda go się dotrzymać, choć przepisy ciągle tego nie ułatwiają. PiS w swoim programie wyborczym idzie jeszcze dalej. Jak czytamy: [quote]„Zakładamy, że już w 2020 roku w dwóch miastach w Polsce, a do końca 2023 roku w większości miast będzie działać sieć 5G.”[/quote]W dodatku podkreśla rolę rodzimych przedsiębiorstw w drodze do wdrażania 5G. Dziwnym jest za to fakt opieki całej infrastruktury 5G realizowanej przez jedną firmę.[quote]„Z uwagi na fundamentalne znaczenie sieci 5G dla bezpieczeństwa informatycznego Państwa doprowadzimy do sytuacji, w której kontrolę nad siecią będzie pełniła polska firma. Na tym etapie nie przesądzamy jaka to będzie firma.”[/quote]Infrastruktura przewodowa dla szkół, domów kultury i ochotniczej straży pożarnejSporo ludzi jest negatywnie nastawionych do 5G z racji zaniedbania infrastruktury przewodowej. W większych miastach to nie problem, ale wsie i małe miasteczka nie mają powszechnego dostęp do Internetu światłowodowego. W średnich i mniejszych miastach bywa też, że takowy występuje, ale jest zauważalnie ograniczony. Partia zapowiada, że

„Do końca 2020 roku wszystkie szkoły w Polsce będą miały dostęp do szybkiego, bezpiecznego i finansowanego z budżetu państwa Internetu w ramach Otwartej Sieci Edukacyjnej. (…) Do sieci światłowodowej przyłączymy wszystkie Gminne Ośrodki Kultury (…) Podłączymy do sieci również wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne.”

Poza fizycznym podłączeniem mówi się też o wyposażeniu domów kultury w sprzęt komputerowy i uruchomieniu sieci centrów edukacji cyfrowej.Mocna rozbudowa dostępu do światłowodów dla mieszkańcówA co z dostępem dla samych mieszkańców w ich domach, a nie instytucji państwowych? PiS ma bardzo śmiały plan także w tym temacie. [quote]„(…) realizujemy największy w UE (i przez Komisję Europejską uznany za najlepszy) program budowy sieci szerokopasmowej. W efekcie już realizowanych inwestycji (o wartości ponad 6 mld zł) 2 mln gospodarstw, głównie z terenów wiejskich i małych miast, uzyska dostęp do szybkiego Internetu.”

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (166)