Pixel zamiast Nexusów – Google zmienia i ujednolica nazewnictwo sprzętu

Pixel zamiast Nexusów – Google zmienia i ujednolica nazewnictwo sprzętu

02.09.2016 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie pisaliśmy o dużych zmianach, jakie Google planuje wobec linii projektowanych przez siebie urządzeń. Seria rozpoznawalna jako Nexus ma zostać wygaszona już przy okazji premiery nowych urządzeń wyprodukowanych przez HTC, której spodziewać możemy się na początku października.

Dotąd jednak nie wiadomo było pod jaką marką Sailfish i Marlin będą sprzedawane. Pierwsze hipotezy sugerowały, że na obudowie znajdzie się po prostu logo HTC i Google. Według anonimowych źródeł Android Police, Google podjęło jednak inną decyzję. Według nowej strategii, projektowane według wytycznych Google urządzenia z niezmodyfikowanym Androidem będą sprzedawane pod zarezerwowaną dotąd dla chromebooków i urządzeń hybrydowych nazwą Pixel.

Chromebook Pixel: For What's Next

Mniejszy ze smartfonów, bo wyposażony w wyświetlacz o 5-calowej przekątnej, znany dziś jako Sailfish, ma trafić na półki sklepowe pod nazwą Pixel. Większe urządzenie od HTC, o 5,5-calowym ekranie, nosić będzie, według niepotwierdzonych informacji, nazwę Pixel XL. Wygląda zatem na to, że również Google chce stworzyć ujednolicone portfolio produktów, w którym pod jedną marką sprzedawane urządzenia różnych klas, podobnie jak pod marką Surface robi to Microsoft.

Jak pisaliśmy wcześniej, porzucenie nazwy Nexus, choć nie wiadomo czy definitywne, będzie się także wiązało ze zminą strategii w stosunku do preinstalowanego na smartfonach oprogramowania. Stopniowo niemodyfikowany Android będzie bowiem poszerzany o dodatkowe, rozwijane oczywiście przez Google funkcje, które do tych urządzeń trafią na wyłączność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)