Pixelmator – popularny program graficzny teraz także na iPadach

Pixelmator – popularny program graficzny teraz także na iPadach

23.10.2014 19:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Programów graficznych na Maki nie brakuje, ale gdy w grę wchodziło znalezienie taniej i prostej alternatywy dla Photoshopa, zawsze przewijał się świetny Pixelmator. Program przez kilka lat obecności na rynku wyrobił sobie dobrą opinię, więc jego twórcy z pewnością nie będą mogli narzekać na brak zainteresowania świeżo wydaną wersją dla iPadów.

Pixelmator dla iPadów przede wszystkim umożliwia integrację z iCloud, dzięki czemu można zacząć pracę na iPadzie, a dokończyć na Maku. Aplikacja ma także możliwość otwierania obrazów z innych programów, jak Mail czy Photos. Podobnie jak Pixelmator dla OS X, ten dla iPadów został zbudowany od podstaw w oparciu o biblioteki i API firmy Apple. Aplikacja wykorzystuje 64-bitową architekturę nowych układów Apple'a i GDC (Grand Central Dispatch), ARC (Automatic Reference Counting), pakietów Core Animation, Core Image i tak dalej.

[vimeo=http://vimeo.com/101716202]Tworząc nową pracę można zacząć od pustej strony lub skorzystać z jednego z szablonów. Paleta narzędzi obejmuje prawie 100 pędzli, zaawansowane narzędzia do retuszu, szerokie możliwości manipulacji kolorami, efekty, narzędzia zaznaczenia, zaawansowane narzędzia tekstowe, linijki z możliwością przyciągania, kształty wektorowe i przede wszystkim możliwość pracy na warstwach, wliczając w to niedestrukcyjne zmiany i możliwość dodawania efektów do poszczególnych warstw. Ponadto Pixelmator jest w stanie poradzić sobie z plikami zapisanymi w formacie PSD (Photoshopa). Pełną, imponującą listę możliwości można znaleźć na stronie aplikacji.

Bogate możliwości dobrze znanego programu można mieć na swoim iPadzie za jedyne 4,99 dolara. Aplikacja jest kompatybilna z modelami: iOS 8, ale producent poleca korzystanie z niego na iPadzie 4.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)