PKO BP. Uważaj na fałszywą aplikację IKO, bo stracisz dostęp do konta

PKO BP. Uważaj na fałszywą aplikację IKO, bo stracisz dostęp do konta

PKO BP. Uważaj na fałszywą aplikację IKO, bo stracisz dostęp do konta
Karolina Kowasz
16.02.2021 15:02, aktualizacja: 16.02.2021 15:58

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega użytkowników przed fałszywą aplikacją, która podszywa się pod należące do PKO BP IKO.

Zespół CSIRT (Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego), działający przy Komisji Nadzoru Finansowego, ostrzegł na swoim profilu na Twitterze, że fałszywa aplikacja to złośliwe oprogramowanie Alien, które wykrada hasła do bankowości internetowej.

IKO jest aplikacją mobilna oferowaną przez bank PKO BP. Według danych dostarczonych przez bank, z IKO aktywnie korzysta ponad 3,2 mln użytkowników będących klientami banku. Jeśli więc waszym bankiem jest PKO BP i chcecie zainstalować jego aplikację, zwróćcie szczególną uwagę przy jej instalacji, aby samemu nie paść ofiarą ataku.

Zatem, na co uważać?

Korzystajcie z oficjalnych marketów lub naszego katalogu oprogramowania. Dobrą praktyką przed zainstalowaniem jakiejkolwiek aplikacji jest sprawdzenie jej recenzji oraz upewnienie się, kto jest jej wydawcą, aby być pewnym, że nie ma się do czynienia z groźnym oprogramowaniem.

Tego rodzaju fałszywe aplikacje oraz rozmaite ataki na użytkowników aplikacji do bankowości internetowej są ostatnio częstym problemem. Jakiś czas temu podobny problem dotyczył aplikacji Santander, która także była podrabiana w marketach.

Całkiem niedawno za to mBank ostrzegał przed klikaniem w linki w smsach i wiadomościach, które mogły pochodzić z niewiadomych źródeł, a podawać się za oficjalną komunikację. Dobrze jest więc zachować szczególną ostrożność, przy korzystaniu z bankowości internetowej i zawsze sprawdzać, czy na pewno jesteśmy na stronie banku, a także nadawcę ewentualnych wiadomości.

Aplikacja Iko na Androida oraz iOS-a jest dostępna do pobrania przez nasz katalog oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)