Plan lekcji, kalendarz i zeszyt na tablecie: przegląd aplikacji dla uczniów

Plan lekcji, kalendarz i zeszyt na tablecie: przegląd aplikacji dla uczniów

Plan lekcji, kalendarz i zeszyt na tablecie: przegląd aplikacji dla uczniów
Łukasz Serafin
13.09.2014 11:02, aktualizacja: 15.09.2014 13:24

Tablety i smartfony w szkolnej wyprawce znajdują się coraz częściej i mogą się przydać na wiele sposobów. Na urządzenia mobilne nie brak aplikacji edukacyjnych, ale nie tylko one mogą pomóc uczniom.

W zdobywaniu wiedzy bardzo ważne jest zarządzanie czasem i systematyczność, a dobre notatki są na wagę złota. Urządzenia mobilne także w tych dziedzinach świetnie się sprawdzą – smartfon może być planem lekcji, kalendarzem i może przypominać o terminach oddania prac domowych, tablet zaś w wielu sytuacjach może zastąpić zeszyt (choć nie zawsze powinien) i znacznie ułatwi pracę w grupie. Jeśli urządzenie mobilne posiada wbudowany aparat, daje zupełnie nowe możliwości archiwizacji notatek i zapisywania treści z tablicy. Aby ułatwić te zadania, przygotowaliśmy przegląd najlepszych naszym zdaniem aplikacji, które mogą wesprzeć uczniów w organizowaniu sobie czasu na naukę i przechowywaniu notatek.

Plan lekcji

Aplikacja ta, jak nazwa wskazuje, to prosty w obsłudze i intuicyjny plan lekcji. Umożliwia ona swobodne zarządzanie każdym dniem spędzonym w szkole, daje łatwy dostęp do przedmiotów, umożliwia dodawania kolejnych, pozwala zmieniać godziny lekcyjne i dodawać do nich krótkie notatki. Aplikacja została w pełni przetłumaczona na język polski. Można skorzystać także z widżetów dla ekranu domowego, dzięki czemu można szybko uzyskać informacje o aktualnej lekcji. Dzięki niej można uporządkować nawet najbardziej skomplikowany i nieregularny plan lekcji w szkole.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz na Androida

HomeWork (praca domowa)

Aplikacja HomeWork pozwala utrzymać porządek w pracach domowych i planie lekcji. Posiada kilka ekranów głównych, w których można zapisywać zadania domowe, listę sprawdzianów, plan lekcji na dany dzień oraz plan lekcji na cały tydzień. Aplikacja umożliwia dodawanie własnych przedmiotów i notatek do nich, pozwala także na ułożenie tymczasowego oraz „ruchomego" planu lekcji na określony czas. Program można obsługiwać także za pomocą widżetu.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/3]

Pobierz na Androida

CamScanner

Narzędzie to pozwala na skanowanie i zarządzanie dokumentami. Jest to rozbudowana aplikacja, która posiada szereg funkcji ułatwiających tworzenie i katalogowania dokumentów jak rachunki, faktury, rysunki i tym podobne. W szkole przyda się przede wszystkim do zachowywania notatek, arkuszy z zadaniami czy też materiałów udostępnionych przez nauczyciela. Aplikacja optymalizuje utworzone skany i pozwala na ich modyfikację, dzięki czemu można mieć pewność, że dokumenty będą zawsze wyraźne i łatwo dostępne.

Wbudowana w aplikację wyszukiwarka umożliwia szybki dostęp do odpowiednich skanów. Inteligentne zarządzanie dokumentami pozwala je grupować, sortować, oznaczać tagami i wyświetlać w formie listy. Można również wysyłać skany bezpośrednio do usług przechowywania plików jak Google Drive, Dropbox i inne.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz na Androida

Dobry Plan

Ta aplikacja to rozbudowany plan zajęć, stworzony z myślą o uczniach i studentach. Jej największą zaletą jest synchronizacja z wersją na system Windows 8, dzięki czemu łatwiej można zarządzać danymi w aplikacji. Poza standardowym układem zajęć możemy zapisywać w niej także prace domowe i inne zadania. Obsługiwane są tygodnie dydaktyczne oraz różne rodzaje zajęć (laboratoria, wykłady, seminaria itp.).

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz na Windows Phone

Szkoła

Ta aplikacja to mobilna wersja uczniowskiego dzienniczka. Pozwala ona gromadzić informacje odnośnie szkolnej aktywności, zdobytych ocen, prac domowych, planu lekcji i zapowiedzianych sprawdzianów. Dodając nowe stopnie możemy ustawić ich wagę, a także aktywować powiadomienia w sytuacji, gdy średnia będzie zbyt niska. Aplikacja oferuje długi darmowy okres próbny, dzięki czemu można komfortowo przekonać się czy warto ją zakupić. Główną wadą programu jest brak synchronizacji danych oraz niedokładne tłumaczenie, które czasem przynosi więcej problemów niż pożytku.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz na Windows Phone

e-dziennik

e-dziennik to aplikacja dla uczniów i rodziców, których szkoły korzystają z elektronicznego dziennika firmy Librus. Jej możliwości zależą częściowo od indywidualnych ustawień szkoły. Program pozwala śledzić oceny ucznia, dziennik obecności, odczytywać ważne wiadomości i przeglądać kalendarz wydarzeń. Aplikacja potrafi także wysyłać powiadomienia, niestety bywają z tym problemy. Kolejnym minusem jest ograniczenie programu jedynie do systemów Windows Phone 8 i Windows 8.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz na Windows Phone

OneNote

OneNote to darmowy, multiplatformowy notatnik. Pozwala gromadzić zapiski, zdjęcia, a także nagrania oraz synchronizować je pomiędzy różnymi urządzeniami. Dodatkowo dzięki funkcjom OCR umożliwia wyszukiwanie tekstu w zrobionych wcześniej zdjęciach książek czy też notatek. Jego dobrym zamiennikiem jest aplikacja Evernote, ale OneNote ma tę przewagę, że w darmowej wersji nie posiada limitu ilości przesłanych miesięcznie danych i posiada lepsze narzędzia do rysowania odręcznego.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz na Androida i iOS

iStudiez Lite

iStudiez Lite to rozbudowany organizer dla uczniów i studentów. Jego sporą zaletą jest synchronizacja z programami na OS X oraz Windows, a także szerokie możliwości, choć liczba opcji i ustawień może też być potraktowana jako wada programu. Opanowanie możliwości iStudiez Lite wymaga niestety czasu, dlatego polecamy go głównie starszym uczniom i studentom. Tutaj nawet proste dodawanie lekcji to złożony proces. Całość synchronizuje się nie tylko pomiędzy urządzeniami mobilnymi, ale także z systemowym kalendarzem.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz na iOS

myHomework

myHomework to aplikacja do zarządzania pracami domowymi i innymi zadaniami związanymi ze szkołą. Informacje można śledzić za pomocą wbudowanego kalendarza, a o zbliżających się terminach przypomną powiadomienia systemowe. Jest tu też możliwość założenia konta, dzięki czemu odblokowane zostaną dodatkowe opcje i synchronizacja danych. W wersji na Androida myHomework posiada przydatne widgety. Kolejną zaletą jest dobrze przemyślany interfejs, zarówno na iOS jak i na Androidzie.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz na Androida i iOS

Powyższe aplikacje z pewnością pomogą w utrzymaniu porządku i odciążą zabieganych uczniów, ale oczywiście nie zastąpią punktualności i sumiennego odrabiania zadań. O to trzeba już zadbać samodzielnie. Więcej aplikacji, które przydadzą się w szkole, można znaleźć w naszej bazie w dziale Edukacja i nauka. Warto również zajrzeć do działu Biuro, gdzie znajdują się aplikacje do robienia notatek, mobilne pakietu biurowe, przeglądarki dokumentów i tym podobne narzędzia.

Obraz

Początek roku szkolnego już za nami, ale wielkimi krokami zbliża się początek kolejnego semestru dla studentów. Dla nich również przygotujemy pomocne materiały. Przede wszystkim sprawdzimy, u którego operatora znajdziemy łącze w najlepszej cenie i na przyjaznych studentom warunkach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)