Planujesz zacząć naukę programowania? Weź udział w Godzinie Kodowania

Planujesz zacząć naukę programowania? Weź udział w Godzinie Kodowania

Planujesz zacząć naukę programowania? Weź udział w Godzinie Kodowania
09.12.2014 17:00

Wczoraj wystartowała tegoroczna akcja Godzina Kodowania. W jej ramach Microsoft wraz z Code.org zamierzają zachęcić do nauki programowania aż 100 milinów uczniów z całego świata. Na liście znalazła się też Polska.

Kierunki na studiach związane z informatyką są obecnie bardzo popularne i mimo iż uczelnie co roku wypuszczają tysiące nowych programistów, to zapotrzebowanie na nich jest naprawdę spore. Z pewnością w ciągu najbliższych lat programiści nie będą narzekać ma brak zatrudnienia. W związku z tym, że firmy cały czas potrzebują dobrych programistów, to starają się zachęcić jak najmłodsze osoby do pisania własnych programów. Microsoft oraz Code.org w ramach akcji Godzina Kodowania chcą pokazać, że warto się uczyć programowania.

350128916993959873

Podczas trwania globalnej Godziny Kodowania, Microsoft i Code.org mają zamiar zachęcić 100 milionów uczniów z całego świata do nauki programowania. W tej akcji uczestniczy również Polska. Uczniowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach online, które prowadzone będą przez trenerów Microsoft.

Według Ronalda Binkofskiego, dyrektora generalnego polskiego oddziału Microsoftu, programowanie to język przyszłości, a więc firma z Redmond chce uczyć programowania jak największą grupę młodzieży. Rok temu udało się dotrzeć do 46 milionów osób na całym świecie. Ronald Binkofski dodaje, że w tym roku mają jeszcze ambitniejszy cel – zainspirowanie do nauki 100 milionów osób. W tegorocznej akcji Godzina Kodowania biorą udział uczniowie z ponad 180 krajów. Akcja trwa od 8 do 12 grudnia i w ramach niej Microsoft będzie uczył dzieci i młodzież programowania według scenariuszy przygotowanych dla każdej grupy wiekowej. Warto wspomnieć, że inicjatywa wspierana jest przez takie osoby jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Chris Bosh. Dokładniejsze informacje dostępne są na oficjalnej stronie akcji.

Przypominamy, że 8 grudnia rozpoczął się Tydzień Edukacji Informatycznej i to właśnie Godzina Kodowania ma stanowić jego kluczową część. Wczorajszy dzień to także rozpoczęcie nowego globalnego programu w ramach Microsoft YouthSpark – Microsoft Imagine. Inicjatywa będzie dostarczać uczniom i studentom odpowiednie narzędzia, zasoby i doświadczanie, które mają pozwolić na realizację własnych pomysłów.

Takie akcje jak Godzina Kodowania z pewnością przybliżą dzieciom i młodzieży programowanie, które błędnie przez wiele osób traktowane jest jako coś przeznaczonego tylko dla profesjonalistów. Nauka programowania nie tylko pozwala zobaczyć jak wygląda pisanie programów, ale także uczy logicznego myślenia. W obecnych czasach, gdzie technologia towarzyszy nam niemal na każdym kroku, naprawdę warto samemu sprawdzić jak wygląda tworzenie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)