Plastic Animation Paper - bezpłatne narzędzie do animacji 2D

Plastic Animation Paper - bezpłatne narzędzie do animacji 2D

Wojciech Cybulski
28.07.2010 11:01

W naszej bazie programów pojawiła się interesująca, od niedawna całkowicie darmowa aplikacja - Plastic Animation Paper, zaawansowane narzędzie do tworzenia animacji 2D.

Plastic Animation Paper jest pakietem oprogramowania przeznaczonym do tworzenia animacji 2D i ma z założenia skrócić czas, jaki animatorzy muszą poświęcić na realizację swoich projektów. Program pozwala na pracę nad projektem w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu tabletu i podgląd animacji z maksymalną prędkością 60 klatek na sekundę. Na naszą produkcję możemy bezpośrednio nałożyć podkład dźwiękowy w celu dokładnej synchronizacji całości. Aplikacja pozwala na modyfikowanie rysunków bądź ich fragmentów w celu późniejszego wykorzystania - możliwe jest nawet stworzenie własnej biblioteki cykli zawierającej często używane elementy i efekty. PAP został wyposażony w prosty i czytelny interfejs użytkownika, który można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Program może pochwalić się niskimi wymaganiami sprzętowymi - do względnie komfortowej pracy wystarczy nam komputer z procesorem 2 GHz, 256 MB pamięci RAM i dowolna karta graficzna obsługująca akcelerację grafiki 2D.

Warto zauważyć, że Plastic Animation Paper 4.0 jest dostępny całkowicie za darmo, także wówczas, gdy chcemy wykorzystywać go do celów komercyjnych. Jeszcze do niedawna PAP w zależności od wersji kosztował nawet kilkaset euro. Teraz bezpłatny Plastic Animation Paper 4.0 można pobrać bezpośrednio z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja animacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)