Płatność kartą bez PIN-u do 100 zł już w najbliższy weekend. Mastercard podniesie limit

Płatność kartą bez PIN‑u do 100 zł już w najbliższy weekend. Mastercard podniesie limit

W nocy z soboty na niedzielę Mastercard podniesie limit płatności bez PIN-u do 100 zł, fot. Pixabay
W nocy z soboty na niedzielę Mastercard podniesie limit płatności bez PIN-u do 100 zł, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
17.03.2020 20:31

Mastercard podniesie limit płatności kartą bez użycia PIN-u do 100 złotych. Dokładnie od północy, w nocy z piątku (20 marca) na sobotę, właściciele kart Mastercard będą mogli płacić zbliżeniowo za dwukrotnie droższe zakupy niż dotychczas, bez konieczności podawania PIN-u. W praktyce jednak możliwość ta może nie być od razu dostępna w każdym sklepie.

O planowanych zmianach donosi serwis Cashless. Jak się okazuje, płatności na kwoty do 100 złotych bez podawania PIN-u będą możliwe tylko w tych miejscach, gdzie zostaną odpowiednio zaktualizowane terminale. Na razie nie mówi się, czy chodzi o zdalną aktualizację, która może się opóźnić tylko o kilka minut lub godzin, czy też modyfikację oprogramowania terminala, która w niektórych przypadkach może być związana z wizytą technika, co mogłoby znacznie wydłużyć cały proces.

Cashless podaje, że podobną decyzję może także niedługo podjąć konkurencyjna Visa. W tym przypadku maksymalna kwota płatności zbliżeniowej bez podawania PIN-u również zostałaby podniesiona do 100 złotych. Takie zmiany były rozważane od dawna, ale w dobie zagrożenia koronawirusem ich szybkie wdrożenie wydaje się być szczególnie istotne. Zbliżeniowe płacenie bez podawania PIN-u wyklucza konieczność korzystania z klawiatury terminala, która jest stale dotykana przez klientów sklepu.

Warto pamiętać, że zamiast płacić zbliżeniowo kartą, płatności można także dokonywać telefonem. Z uwagi na silniejsze moduły NFC, najczęściej wiąże się to z brakiem konieczności dotykania urządzeniem terminala. To bardziej higieniczne rozwiązanie, szczególnie w obliczu zagrożenia zarażeniem koronawirusem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (148)