Play: zasługujemy na LTE

Play: zasługujemy na LTE

Play: zasługujemy na LTE
21.08.2012 12:42, aktualizacja: 21.08.2012 13:11

Wczoraj ruszył przetarg na rezerwacje częstotliwości w paśmie 1800 MHz, co ma zaostrzyć konkurencję na rynku Internetu mobilnego w najszybszym standardzie LTE w Polsce. Obecnie w tej dziedzinie panuje duopol — z jednej strony mamy spółkę powołaną przez PTK Centertel i PTC — Networks! — z drugiej zaś spółki z grupy Zygmunta Solarza-Żaka (Centernet, Mobyland, Polkomtel). P4, operator sieci Play, w ogóle nie posiada częstotliwości w tym paśmie, już wcześniej zapowiadał swój udział w przetargu. Dziś Rzecznik Prasowy Playa poinformował, że na tym się nie skończy — P4 zamierza przetarg wygrać.

Obraz

Gdyby nie Play, nie byłoby konkurencji, nie rozwijałby się mobilny internet — podkreśla Rzecznik Playa Marcin Gruszka. Jego zdaniem operator P4 najbardziej zasługuje na przyznanie tej częstotliwości. Rzeczywiście, sądząc po dotychczasowej działalności Playa na rynku można wnioskować, że wie, co z tym pasmem zrobić i z pewnością nie będzie ono leżeć odłogiem. Play, mimo braku w swojej ofercie pakietów LTE, jest obecnie liderem na rynku mobilnego Internetu w Polsce i ma ponad milion użytkowników tych usług.

Jednym z kryteriów wyboru zwycięskich ofert złożonych w przetargu jest zachowanie warunków konkurencji na rynku. Szczególnie pod tym względem Play ma czym się pochwalić i liczy na względu UKE i urzędu antymonopolowego. Według Gruszki zwycięstwo Playa zadziała na korzyść całego rynku. Kiedy w przyszłości LTE stanie się standardem, kiedy urządzenia LTE stanieją, to zapewniam, że Play będzie w pierwszym szeregu z najciekawszą ofertą na rynku — zapewnia.

Ciekawostką jest fakt, że Orange Polska chce połączyć siły z Play i powołać do przetargu spółkę reprezentującą obu operatorów. Propozycja była sporym zaskoczeniem dla P4, który nie pali się do współpracy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)