Play: zasługujemy na LTE

Play: zasługujemy na LTE
21.08.2012 12:42
Play: zasługujemy na LTE

Wczoraj ruszył przetarg na rezerwacje częstotliwości w paśmie 1800 MHz, co ma zaostrzyć konkurencję na rynku Internetu mobilnego w najszybszym standardzie LTE w Polsce. Obecnie w tej dziedzinie panuje duopol — z jednej strony mamy spółkę powołaną przez PTK Centertel i PTC — Networks! — z drugiej zaś spółki z grupy Zygmunta Solarza-Żaka (Centernet, Mobyland, Polkomtel). P4, operator sieci Play, w ogóle nie posiada częstotliwości w tym paśmie, już wcześniej zapowiadał swój udział w przetargu. Dziś Rzecznik Prasowy Playa poinformował, że na tym się nie skończy — P4 zamierza przetarg wygrać.

350031113340807105

Gdyby nie Play, nie byłoby konkurencji, nie rozwijałby się mobilny internet — podkreśla Rzecznik Playa Marcin Gruszka. Jego zdaniem operator P4 najbardziej zasługuje na przyznanie tej częstotliwości. Rzeczywiście, sądząc po dotychczasowej działalności Playa na rynku można wnioskować, że wie, co z tym pasmem zrobić i z pewnością nie będzie ono leżeć odłogiem. Play, mimo braku w swojej ofercie pakietów LTE, jest obecnie liderem na rynku mobilnego Internetu w Polsce i ma ponad milion użytkowników tych usług.

Jednym z kryteriów wyboru zwycięskich ofert złożonych w przetargu jest zachowanie warunków konkurencji na rynku. Szczególnie pod tym względem Play ma czym się pochwalić i liczy na względu UKE i urzędu antymonopolowego. Według Gruszki zwycięstwo Playa zadziała na korzyść całego rynku. Kiedy w przyszłości LTE stanie się standardem, kiedy urządzenia LTE stanieją, to zapewniam, że Play będzie w pierwszym szeregu z najciekawszą ofertą na rynku — zapewnia.

Ciekawostką jest fakt, że Orange Polska chce połączyć siły z Play i powołać do przetargu spółkę reprezentującą obu operatorów. Propozycja była sporym zaskoczeniem dla P4, który nie pali się do współpracy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)