PlayStation 5: nowa generacja może być krótsza niż dotychczasowe

PlayStation 5, fot. Sony
PlayStation 5, fot. Sony

28.07.2020 15:01, aktual.: 29.07.2020 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PlayStation 5 wchodzi na rynek pod koniec 2020 roku. Niedawno Sony dopięło wszelkich starań, aby jednak zaspokoić popyt na PS5 i podkręciło produkcję. Tymczasem z Tajwanu napłynęły doniesienia na temat szacowanej długości generacji nowych konsol.

PS5 ma sprzedać się jeszcze lepiej niż PS4, chociaż generacja ma być krótsza

Według portalu DigiTimes, powołującego się na źródła z łańcucha zaopatrzeniowego Sony w Tajwanie, nowa generacja konsol ma trwać 5 lat.

Byłby to czas krótszy niż w przypadku PS4 w obecnej generacji (2013-2020) oraz PS3 w poprzedniej (2006-2013).

Z raportu DigiTimes wynika, że PlayStation 5 miałoby rozejść się w nakładzie przynajmniej 120 milionów egzemplarzy (a maksymalnie 170 mln sztuk), a więc jeszcze większym niż aktualnie PS4 (110 mln). Miałby to być wynik dwukrotnie wyższy niż w przypadku nadchodzącego rywala Microsoftu, Xbox Series X.

Układy AMD, które będą zasilały PS5 są produkowane przez firmę TSMC w 7 nm procesie technologicznym, a umieszczaniem komponentów w obudowach BGA zajmują się firmy ASE Technology i Siliconeware Precision Industries.

Do doniesień DigiTimes należy jednak podejść z pewnym dystansem, gdyż niektóre rewelacje ujawniane przez ten portal mijały się z prawdą.

Nikogo jednak nie zdziwiłby taki obrót spraw w sprzedaży, gdyż Microsoftowi mocno zależy na sprzedawaniu nie tyle sprzętu, co swoich usług, w tym Xbox Game Pass, a także xCloud, które będzie dołączone za darmo do Xbox Game Pass Ultimate.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)