PlayStation 5: nowa generacja może być krótsza niż dotychczasowe

Strona głównaPlayStation 5: nowa generacja może być krótsza niż dotychczasowe
28.07.2020 15:01
PlayStation 5, fot. Sony
PlayStation 5, fot. Sony

PlayStation 5 wchodzi na rynek pod koniec 2020 roku. Niedawno Sony dopięło wszelkich starań, aby jednak zaspokoić popyt na PS5 i podkręciło produkcję. Tymczasem z Tajwanu napłynęły doniesienia na temat szacowanej długości generacji nowych konsol.

bEITWQIB

PS5 ma sprzedać się jeszcze lepiej niż PS4, chociaż generacja ma być krótsza

Według portalu DigiTimes, powołującego się na źródła z łańcucha zaopatrzeniowego Sony w Tajwanie, nowa generacja konsol ma trwać 5 lat.

Byłby to czas krótszy niż w przypadku PS4 w obecnej generacji (2013-2020) oraz PS3 w poprzedniej (2006-2013).

Z raportu DigiTimes wynika, że PlayStation 5 miałoby rozejść się w nakładzie przynajmniej 120 milionów egzemplarzy (a maksymalnie 170 mln sztuk), a więc jeszcze większym niż aktualnie PS4 (110 mln). Miałby to być wynik dwukrotnie wyższy niż w przypadku nadchodzącego rywala Microsoftu, Xbox Series X.

Układy AMD, które będą zasilały PS5 są produkowane przez firmę TSMC w 7 nm procesie technologicznym, a umieszczaniem komponentów w obudowach BGA zajmują się firmy ASE Technology i Siliconeware Precision Industries.

bEITWQID

Do doniesień DigiTimes należy jednak podejść z pewnym dystansem, gdyż niektóre rewelacje ujawniane przez ten portal mijały się z prawdą.

Nikogo jednak nie zdziwiłby taki obrót spraw w sprzedaży, gdyż Microsoftowi mocno zależy na sprzedawaniu nie tyle sprzętu, co swoich usług, w tym Xbox Game Pass, a także xCloud, które będzie dołączone za darmo do Xbox Game Pass Ultimate.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEITWQJz