PlayStation 5 – przybliżona specyfikacja, cena i data premiery

PlayStation 5 – przybliżona specyfikacja, cena i data premiery
Piotr Urbaniak

21.11.2018 13:27, aktual.: 21.11.2018 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fakt, że Sony zamierza pominąć E3 2019 wywołał zdziwienie u sporego grona osób, ale nie użytkowników serwisu reddit, którzy brali udział w dyskusji z niejakim RuthenicCookie. Ten już w przeddzień oficjalnego ogłoszenia informował o decyzji przedsiębiorstwa. Zdaje się zatem, że dysponuje dobrym źródłem informacji. Co jednak najciekawsze, internauta w tym samym wątku poruszył temat nadchodzącego PlayStation 5 – wspomniał o specyfikacji, cenie i dacie premiery.

PlayStation 5 otrzyma ponoć procesor AMD Ryzen z ośmioma rdzeniami, choć nie wiadomo dokładnie, czy będzie to aktualny Zen+ czy już nowy Zen 2 w technologii 7 nm. Patrząc z technicznego punktu widzenia, bardziej prawdopodobna wydaje się opcja nr. 2, jako że ulepszona architektura agreguje osiem rdzeni w pojedynczym klastrze, co pozwala znacznie uprościć budowę potencjalnego APU. Niemniej o samej grafice nie ma ani słowa, oprócz lakonicznej notki, że powinna pozwolić na odpalenie gier w natywnej rozdzielczości 4K i 60 kl./s.

Wcześniej w kontekście PS5 mówiono o karcie graficznej z rodziny Navi. Jest w tym pewna logika, z uwagi na zgodność procesów litograficznych – 7 nm, ale to już tylko forma domysłu.

Co więcej, jak twierdzi RuthenicCookie, wraz z kolejną konsolą Sony ukaże się druga wersja gogli wirtualnej rzeczywistości. Przy czym cała logika i układy sterujące mają zostać tym razem przeniesione do wnętrza konsoli. Zniknie w rezultacie znana z obecnego modelu PSVR przystawka, która odpowiada za rozdzielenie sygnału i duplikowanie klatek.

A co z ceną i datą premiery? Rzekomo PlayStation 5 zostanie wycenione na 500 dol. i ukaże się w okresie świątecznym 2020 r., czyli mniej więcej równo za dwa lata. Ostatnie tytuły na „czwórkę”, jak The Last of Us 2, mają zarazem być produkcjami startowymi dla nowego sprzętu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)