Plotki o przyszłości mobilnego Microsoftu: Nokia w rękach Chińczyków?

Plotki o przyszłości mobilnego Microsoftu: Nokia w rękach Chińczyków?

Plotki o przyszłości mobilnego Microsoftu: Nokia w rękach Chińczyków?
16.05.2016 11:42, aktualizacja: 16.05.2016 12:26

Status Microsoftu na rynku smartfonów jest dziś dość mocno nieokreślony. Wiemy, że media być może przedwcześnie uśmierciły mobilnego Windowsa na początku roku, jednak sam Microsoft również zadeklarował, że w tym roku rozwój tej platformy nie będzie priorytetowy. Jego rozkwit ma jednak nastąpić na początku przyszłego roku, po premierze drugiej fali aktualizacji Redstone. To jednak wciąż staje pod znakiem zapytania.Do interesujących informacji dotarł bowiem serwis VTECH pojawiły się niepotwierdzone plotki, według których w przyszłości telefony komórkowe z logo Nokii będą produkowane w… Chinach. Microsoft, który posiada prawo do fińskiej marki na rynku telefonicznym, rozważa bowiem przekazanie jej Foxconnowi. Nie ma to jednak wiele wspólnego z mobilnym Windowsem.

350177106124302273

Według opublikowanych przez Chińczyków plotek, Foxconn będzie bowiem posiadał prawa do produkowania klasycznych featurephone’ów z logo Nokii. Mowa między innymi o urządzeniach klasy porównywalnej do telefonu Nokia 222, Nokia 225 czy serii Nokia Asha. A to nie jedyne zmiany, jakie nachodzą w kwestii marek, jakimi na rynku mobilnym dysponuje Microsoft.

Źródła VTECH przywołują także informacje, według których dział mobilny pracujący nad Lumiami ma być połączony z zespołem rozwijającym Surface’y, co oczywiście pozostaje w związku z planami Microsoftu na sprzedaż Surface Phone’a, smartfona, który ma sprawić, że przyszły rok będzie należał do mobilnego Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)